نماینده بوشهر در مجلس: مشکل برق مزارع پرورش میگو استان بوشهر برطرف شود

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر ، عبدالکریم جمیری بعد از ظهر امروز در نشست با انجمن آبزیان و فعالان حوزه آبزیپروری یکی از ظرفیت‌های مهم این استان را پرورش آبزیان دانست و اظهار داشت: بر اساس آمارها بیش از 70 درصد میگو پرورشی کشور در استان بوشهر تولید می‌شود.

وی برق در پرورش میگو را مهم و قابل توجه دانست و بیان کرد: استان بوشهر 2 برابر برق مصرفی خود تولید می‌کند که باید در هنگام خاموشی در فصل گرما توجه ویژه‌ای به این استان شود.

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی افزود: برای جبران سهم خاموشی استان بوشهر تلاش شده که این سهم را از توان صنایع جبران کنند و به صفر برسد

جمیری با بیان اینکه اگر در فصل گرما سال آینده خاموشی اعمال شود باید برای بوشهر استثنا قائل شد تصریح کرد: طرح‌هایی مانند پرورش آبزیان که برق برای آنها مهم و حیاتی است باید از خاموشی‌ها جدا کرد و برای آنها استثنا قائل شد.

وی قطع برق برای اراضی پرورش میگو خطرآفرین دانست و تصریح کرد: ضوابط تأمین برق مجموعه‌های تولیدی و صنعتی باید تعیین تکلیف شود و اگر بر عهده دولت است باید مشکلات آنان برطرف کند.

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی باتأکید بر حل مشکلات مزارع پرورش میگو استان در هنگام قطع برق در فصل گرما خاطر نشان کرد: استان بوشهر برخوردار بوشهر ولی محروم است که محرومیت آن به سبب ضعف مدیریتی است.

قطع برق برای پرورش‌دهنده میگو استان بوشهر مشکلاتی ایجاد کرده استرطوبت 97 درصدی عامل اصلی قطع برق در سایت پرورش میگوی دلوار اعلام شد30 هزار تن میگو پرورشی از 350 مزرعه استان بوشهر برداشت می‌شود

جمیری با بیان اینکه مسئولان باید در حل مشکلات تولید کنندگان و فعالان اقتصادی تلاش کنند گفت: هر مدیر و مسئولی که نمی‌تواند وظایفش انجام دهد باید خداحافظی کند.

وی با بیان اینکه صنایعی که سهم بالایی از بار بر شبکه توزیع برق تحمیل می‌کنند باید برق خود را تولید کند تأکید کرد: استان برخوردار بوشهر تنها زمانی از محرومیت نجات می‌یابد که مدیران از سرمایه‌گذاران استقبال کنند و تولید کننده امروز را مانند جهادگران دیروز دفاع مقدس بدانند.

انتهای پیام/190/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید