نماینده مردم اصفهان: فلات مرکزی در حال حرکت به‌سمت "خشکی" است/ اصفهان در آستانه "فرونشست کامل"

– اخبار استانها –

سیدناصر موسوی لارگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، پیرامون نحوه پیگیری اجرای مصوبات 9 ماده‌ای شورای عالی آب اظهار داشت: یکی از مصوبات جدید در شورای عالی آب عدم بارگذاری جدید است، حتی پروژه‌های دارای مجوز با کمتر از 50 درصد پیشرفت هم باید متوقف شوند، اما متأسفانه اینگونه نبوده و شاهد بارگذاری جدید بوده‌ایم که یکی از مطالبات ما قطعاً همین موضوع است. استفاده از پساب به جای آب ظرف مدت 5 سال از سوی صنایع از دیگر مصوبات است که به عنوان مطالبه جدی ما باید پیگیری می‌شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان خاطرنشان کرد: منطقه‌ای فکر کردن قطعا پاسخگو نیست چرا که استان چهارمحال، یزد و خوزستان و اصفهان و به طور کلی فلات مرکزی در حال حرکت به سمت خشکی و از بین رفتن منابع آبی است.

روایت نماینده مردم اصفهان از تأکید رئیس‌جمهور بر "تقسیم منصفانه آب"/ جزئیات پیگیری‌ها برای حل مشکلات زاینده‌رود

جزئیات جلسه نمایندگان اصفهان با وزیر نیرو/ مقررات قبلی مورد بازنگری قرار گیرد

وزیر نیرو در اصفهان: پای اجرای عدالت در موضوع آب ایستاده‌ام/ کارگروه ملی ‌احیای زاینده‌رود ‌در دولت تشکیل می‌شود

وی پیرامون مسئله فرونشست اصفهان و تدابیر اندیشیده شده، اظهار داشت: همه این معضلات به آب باز می‌گردد. یکی از مباحثی که در جلسات مطرح می‌شود فرونشست زمین است. فرونشست سبب شده یک سرمایه ارزشمندی که متعلق به ایران است، سرمایه‌ای که اگر خوب از آن بهره گیریم می‌توانیم با جذب توریست چندبرابر فروش نفت از آن کسب درآمد کنیم در حال نابودی است. میراث ارزشمندی که اگر برخی از این میراث در یک کشور اروپایی بود، درآمد زیادی از آن کسب می‌کردند اکنون به دلیل نبود آب در اصفهان در حال نابودی است.

انتهای پیام/163/ ز

source article

دیدگاهتان را بنویسید