نماینده مردم بجنورد در مجلس: درآمدهای مالیاتی استان خراسان شمالی باید در بودجه 1401 به استان تخصیص یابد

– اخبار استانها –

سید محمد پاکمهر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بجنورد، اظهار داشت: اخذ مالیات یکی از شیوه‌های رایج و قابل قبول برای درآمدزایی دولت و استقرار عدالت در جامعه است.

وی افزود: تلاش می‌کنیم در بودجه 1401 پیگیر مشکلات و بدهی‌های مالیاتی مربوط به شرکت های تعاونی مرزنشینان باشیم و این بدهی‌ها را به طرق مختلف از جمله تهاتر حل و فصل کنیم.

نماینده مردم 5 شهر استان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی گفت: پیشنهاد اضافه شدن عنوان«شرکت های تعاونی مرزنشینان»به ماده 133 قانون مالیات‌های مستقیم، از سوی صاحبان این تعاونی‌ها مطرح شده که امیدواریم در بودجه سال آینده لحاظ شود.

توافق اولیه مجلس و دولت درباره طرح مالیات بر عایدی سرمایهعدم رعایت قانون توسط برخی ماموران سازمان امور مالیاتی/حواشی تازه از دریافت مالیات چند برابری از مودیان!شناسایی 5 هزار شرکت کاغذی و صوری/ رشد واقعی درآمد مالیاتی در بودجه 1401 بیش از 80 درصد است

پاکمهر تصریح کرد: مشکلات مربوط به معافیت‌های مالیاتی صادرکنندگان استان و لغو رای دیوان عدالت اداری در مورد معافیت ماده 57 قانون مالیاتهای مستقیم را دنبال خواهیم کرد.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به لزدوم برقراری عدالت مالیاتی، گفت: پیشنهاد اصلاح برخی از مواد قانون بودجه سال 1401 در راستای رفع مشکلات مالیاتی مودیان و همچنین سهم استان از مالیات های وصولی در سطح ملی داده شده که با جدیت پیگیر ان هستیم.

انتهای پیام/311/ ع

source article

دیدگاهتان را بنویسید