نماینده مردم بیرجند در مجلس: مشکلات و کاستی‌های حوزه پزشکی قانونی خراسان جنوبی برطرف شود

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، حسین خسروی ظهر امروز در دیدار با مدیرکل پزشکی قانونی خراسان جنوبی اظهار داشت: جمهوری اسلامی در دنیا وضعیتی دارد که هیچ کشوری ندارد چرا که همه دنیا علیه او هستند اما به برکت خون شهدا، این دشمنی‌ها راه به جایی نبرده است.

وی افزود: مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی در 43 سال گذشته این است که علی‌رغم همه دشمنی‌ها در حوزه‌های متعدد اقتصادی، سیاسی، نظامی نه تنها خودش را بلکه سایر کشورهای اسلامی را هم حفظ کرده است.

آمادگی پزشکی قانونی برای ارائه آموزه‌های قانونی با هدف کاهش قصور پزشکیشهرستان سلسله ساختمان پزشکی قانونی نداردجذب و نگهداری پزشکان در پزشکی قانونی با پرداختی‌های فعلی بسیار دشوار است

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برخی از مشکلات موجود در استان، سراسری و به علت کمبود اعتبار است بیان کرد: در حالی که رئیس جمهور قبلی، یکسره از خزانه خالی و دولت قبل سخن می‌گفت اما رئیس جمهور فعلی یا در این باره سخنی نگفته و یا تنها اشاره کرده است اما واقعا مشکلات کشور زیاد است و کفگیر دولت هم به ته دیگ خورده و تامین برخی هزینه‌ها واقعا سخت است.

خسروی بیان کرد: در حالی که یکی از موفقیت‌های دشمن این است که ما را به دو گروه اصلاح‌طلب و اصولگرا تبدیل کرده اما باید همه برای برای پیشبرد اهداف کشور و نظام از استعدادها استفاده کنیم.

وی افزود: اگر مشکلات و کاستی‌هایی در حوزه پزشکی قانونی وجود دارد که بهتر است توسط شخص نماینده دنبال شود، آن را منتقل کنید تا مورد پیگیری قرار بگیرد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان خراسان جنوبی نیز در این دیدار گفت: انجام یک سری از آزمایش‌های پزشکی باید در استان فراهم شود چرا که هم اکنون این آزمایش‌ها در مشهد انجام می‌شود که بسیار هزینه‌بر و زمان‌بر است.

توکلی افزود: 30 تا 50 درصد از پرونده‌های قوه‌های قضائیه، از پزشکی قانونی می‌گذرد و 18 هزار پرونده نزاع، دعوا، تجاوز، تصادف و غیره تشکیل شده است.

انتهای پیام/254/ح

source article

دیدگاهتان را بنویسید