نماینده مردم تاکستان در مجلس: مالکیت روستاهای دارای معارضه‌ وقفی تعیین تکلیف شود

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، رجب رحمانی عصر امروز در جلسه مشترک بین مجمع نمایندگان استان قزوین در مجلس و مدیرکل اوقاف و امور خیریه اظهار داشت: در حال حاضر در حوزه وقف استان قزوین برخی بی‌توجهی‌ها سبب نگران شدن مردم شده که باید تلاش کنیم با رفع این بی‌توجهی‌ها جلوی مشکلات را بگیریم.

وی با اشاره به مشکلات حوزه وقف در شهرستان تاکستان اضافه کرد: بسیاری از روستاهای تاکستان موقوفه محسوب می‌شوند که این روزها به خاطر بلاتکلیفی در موضوع مالکیت در حال خراب شدن هستند؛ بنابراین باید موضوع مالکیت این روستاها تعیین تکلیف شود و در زمینه انتقال اراضی وقفی به اهالی و سکنه روستا بررسی بیشتری انجام شود تا جلوی متروکه شدن آنها گرفته شود.

رحمانی فقدان مسکن را مشکل بزرگ امروز قشر محروم جامعه دانست و ادامه داد: بنابراین باید از اراضی و زمین‌های وفقی برای احداث واحدهای مسکونی در طرح جهش تولید مسکن استفاده کنیم و در حالی که مجلس و دولت پای کار آمدند، سازمان اوقاف و امور خیریه هم باید با تمام ظرفیت خود به میدان بیاید تا در جهت نیات واقفان محرومان صاحب مسکن شوند.

مشکل مالکیت روستاهای وقفی برطرف شود

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم پیگیری برای حل مشکلات حوزه وقف در استان تأکید کرد و گفت: بسیاری از تعارضات موجود در حوزه وقف موضوعات کوچکی هستند که اگر به موقع و در زمان خود به آنها اهمیت دهیم، به راحتی رفع می‌‌شوند و کار به دعواهای حقوقی نمی‌رسد.

رحمانی تشویق مردم به ماندگاری در روستاها را سیاست مجلس یازدهم دانست و افزود: برای استمرار و افزایش حضور مردم در روستاها قوانین تشویقی در مجلس یازدهم تدوین شده و مجلس انقلابی بنا دارد تا با توسعه کسب‌وکار روستایی جلوی مهاجرت جوانان روستایی به شهر را بگیرد؛ با این حال در روستاهای وقفی باید مشکل مالکیت را مرتفع کنیم.

هیچ‌گاه مردم را برای گرفتن حق موقوفات تحت فشار نگذاشته‌ایمامام جمعه قزوین: مدیران استان مشکلات مردم در اراضی وقفی را برطرف کننداستاندار قزوین: تنها مسیر برای حل مشکلات وقف در استان قزوین تفاهم و توافق است

وی ادامه داد: نمایندگان استان قزوین در مجلس شورای اسلامی همیشه در کنار سازمان اوقاف و امور خیریه قرار دارند و نمایندگان به عنوان پلی بین مردم و مسئولان همواره آماده همکاری دوسویه برای حل مشکلات مردم و واقفین هستند.

انتهای پیام/ ع

source article

دیدگاهتان را بنویسید