نماینده مردم قزوین در مجلس: حقوق اولیه شهروندی در محلات پایین شهر رعایت نمی‌شود

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، لطف‌الله سیاهکلی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز بعدازظهر امروز با حضور در خیابان‌های مولوی و مجاهد (هادی‌آباد) قزوین از نزدیک در جریان مشکلات اهالی و کسبه این خیابان‌هایی قرار گرفت. خیابان‌ها و محلاتی که مشکلات آنها تاکنون چندین بار در قالب گزارش‌های خبری مطرح شده، ولی تا امروزی قدمی برای حل آنها برداشته نشده است.

سیاهکلی در این بازدیدها ضمن تأکید بر پیگیری مشکلات اهالی و سکنه خیابان‌های محروم مجاهد و مولوی تصریح کرد: متأسفانه امروزه متوجه شدیم که حقوق اولیه شهروندی هم در محلات پایین شهر قزوین رعایت نمی‌شود و سالیان سال است که شهرداری و شرکت آب‌وفاضلاب به مشکل نبود شبکه فاضلاب شهری در این 2 محله رسیدگی نکرده‌اند.

وی اضافه کرد: به همین خاطر شرکت آب‌وفاضلاب استان قزوین و همچنان سازمان مدیریت پسماند شهرداری باید ظرف یک هفته به مشکلات فاضلاب این محلات رسیدگی کنند؛ وگرنه کم‌کاری آنها را از طریق مراجع بالاتر پیگیری خواهم کرد.

سیاهکلی ادامه داد: متأسفانه با وجود چندین دهه هنوز سیستم فاضلابی در خیابان‌های مجاهد و مولوی اکو نشده و شاهد سرریز شدن چاه‌های فاضلاب و ایجاد بوی کثافت و تعفن در خیابان‌های یادشده هستیم که به هیچ‌وجه در شأن ساکنان این مناطق نیست.

نامزد اصولگرای شورای شهر قزوین: مدیریت مسجدمحور را در شهر حاکم می‌کنیم ‌نامزد اصولگرای شورای شهر قزوین: مطالبات مردم را فدای تعاملات بیجا نمی‌کنیمآوردن جشنواره ملی به شهر قزوین کار پیچیده‌ای نیست / برگزاری مستمر جشنواره بودجه می‌خواهد

مدیران حل مشکلات جنوب شهر قزوین را به هم پاس ندهند

نماینده قزوین در مجلس در بخش دیگری از سخنانش از فقدان سرانه مناسب فضای سبز در محله هادی‌آباد انتقاد کرد و گفت: با پیگیری‌های صورت‌گرفته سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قزوین تعهد داده که در 3 روز آینده پارک این محله را چمن‌ریزی کند و همچنین به زودی کلنگ احداث یک پارک یا بوستان جدید در این محله به زمین زده شود.

سیاهکلی افزود: همه مدیران اجرایی استان قزوین باید برای برطرف کردن معضلات زندگی در محلات جنوبی و پایین‌دست شهر قزوین همکاری کنند و نباید شاهد پاسکاری تکالیف به همدیگر از سوی مسئولان مربوطه باشیم. ضمن اینکه شورای شهر ششم و شهردار جدید هم باید به فکر احیای مناطق جنوبی و اصیل شهر قزوین باشند.

انتهای پیام/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید