نماینده مردم قزوین در مجلس: شهرداری پروانه ساخت اراضی 21.5 هکتاری شهرک اندیشه را صادر کند

– اخبار استانها –

لطف‌الله سیاهکلی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین با اشاره به دیدار خود با اهالی شهرک اندیشه اظهار داشت: موضوع شهرک یا ناحیه شهری اندیشه به 2 بخش 21.5 هکتاری و 15 هکتاری تقسیم می‌شود که بخش 21.5 هکتاری بنا با مصوبه قانونی کمیسیون تبصره یک ماده یک مشکلی از نظر تغییر کاربری ندارد و بنابراین صدور مجوز ساخت در این بخش بلامانع است.

وی اضافه کرد: بنابراین با توجه به اینکه بخش 21.5 هکتاری شهرک اندیشه کلیه روال قانونی را طی کرده، شهرداری باید بدون هیچ بهانه‌ای برای مردم در این بخش پروانه ساخت صادر کند. بنابراین مسئولان شهرداری باید برای اهالی اندیشه که در این بخش زمین دارند، پروانه ساخت صادر کنند و اگر کسی هم بخواهد با آنها برخورد قانونی کرد، به همراه مدیر مربوطه از انجام این کار دفاع خواهم کرد.

وی ادامه داد: صدور جواز ساخت در بخش 15 هکتاری هم به دلیل طی نشدن ضوابط قانونی برای تغییر کاربری در کمیسیون تبصره یک ماده یک هم فعلاً قانونی نیست و برای حل مشکل مردم در این بخش موارد را از طریق سازمان امور اراضی و کمیسیون تبصره یک ماده یک پیگیری خواهم کرد.

سیاهکلی همچنین با انتقاد از برخی مدیران که در یکی 2 سال اخیر حاضر به شنیدن دردهای اهالی شهرک اندیشه نبودند، تصریح کرد: وقتی مردم برای حل مشکل خود به نهادهایی مانند استانداری مراجعه می‌کنند، باید با آنها صحبت کنیم و حداکثر تلاش خود را برای رفع مشکلاتشان انجام دهیم. نه اینکه فقط در جلسات سربسته به موضوعاتی بپردازیم که دغدغه روز جامعه هم نیستند.

دادستان قزوین: پرونده شهرک اندیشه به کمیسیون تبصره یک ماده یک ارجاع می‌شودادامه پیگیری تسنیم|‌ضرب‌الااجل 10روزه دادگستری برای تعیین سهم شهرداری قزوین در شهرک اندیشهتجمع اهالی شهرک اندیشه قزوین/معترضان خواستار ورود "رئیسی" به مشکل سلب مجوز ساخت شهرک شدند

جلسات استانداری درباره مشکلات روز مردم باشد

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری برخی جلسات زائد در برخی ادارات و دستگاه‌‌های اجرایی گفت: در دولت انقلابی سیزدهم مردم انتظار دارند که جلسات با موضوع رفع مشکلات روز مردم مانند شهرک اندیشه، عظیمیه و امثال اینها حل شود؛ نه اینکه جلسات به ارائه گزارش کار به مدیر بالادستی و استاندار ختم شود.

سیاهکلی افزود: بودجه دستگاه‌هایی مانند استانداری و سایر ادارات از بیت‌المال و جیب مردم تأمین می‌شود و اصولاً فلسفه وجود استانداری این است که به مشکلات مردم رسیدگی کند. در غیر این صورت فلسفه وجود چنین دستگاه‌های زیر سؤال می‌رود و چنین نهادهایی به مکانی برای اشتغال و استفاده عده‌ای خاص تبدیل می‌شود که این رویکرد در تضاد کامل با گفتمان انقلاب اسلامی است.

انتهای پیام/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید