نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان: برخی ‌هنر را با را ابتذال و هجوگویی یکی می‌دانند

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی مطیعی شامگاه گذشته در دیدار با جمعی از هنرمندان بسیجی استان سمنان که در دفتر امام‌جمعه سمنان برگزار شد با اشاره به نقش اثرگذار هنر در تبیین و ترویج آموزه‌های دینی و اسلامی اظهار داشت: باید از ابزار هنر در این راستا به درستی استفاده شود.

وی بیان کرد: اگر هنر متعهدانه در خدمت انقلاب و اسلام به کار گرفته شود باید گفت چنین هنری از صدها سخنرانی اثرش بیشتر است.

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان با اشاره به اهمیت «جهاد تبیین» در برهه کنونی اظهار داشت: هنرمندان می‌توانند در این جهاد پیشگام بوده و به عبارتی آغازگر مفهومی این حرکت در جامعه باشد.

مطیعی تصریح کرد: متأسفانه برخی مفهوم هنر را به درستی درک نکرده‌اند و آن را ابتذال و هجوگویی یکی می‌دانند؛ در حالی که حقیقت چیز دیگری است و در کشور هم هنر اثرگذار و وزین بسیار داریم و هم هنرمندانی که مفاخر ملی ایران محسوب می‌شوند.

وی گفت: هنرمندان باید نسبت به نظام و دین خود تعهد داشته باشند و در راستای ترویج و گسترش فرهنگ اصیل و ناب ایرانی اسلامی و فرهنگ جهاد و شهادت در جامعه تلاش کنند و به عبارتی پیشگام در این عرصه باشند؛ چراکه هنر بهترین بستر برای نمایش آرمان‌های انقلاب و ارزش‌های دینی است که هنرمندان باید از این ظرفیت به خوبی استفاده کنند.

فرشید فلاح، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان نیز در این نشست با تأکید بر اینکه هر آنچه غیر از تعهد باشد هنر نیست و ضدهنر است، گفت: همان‌طور که امام خمینی فرموده‌اند «هنر دمیدن روح تعهد در کالبد انسان‌هاست» بنابراین هنرمندان باید نسبت به ارزش‌های انقلابی و اخلاقی متعهد باشند.

وی از تدوین سند توسعه فعالیت‌های قرآنی ذیل سند راهبردی شورای فرهنگ عمومی خبر داد و گفت: این شورا این سند را تصویب کرده است و با توجه به حمایت اعتباری استانداری در این زمینه بسترها برای ترویج اقدامات فرهنگ قرآنی فراهم شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در مورد زیرساخت سینمایی شهر سمنان نیز گفت: طرح ارتقای زیرساخت‌ها وجود دارد و تحقق آن مستلزم حمایت مسئولان شهر است.

آثار هنرمندان بسیجی در نمایشگاه‌ بین‌المللی گیلان عرضه می‌شود12 گروه جهادی هنرمندان بسیجی در استان مرکزی ساماندهی شدهنرمندان بسیجی‌ نقش مهمی در پیشبرد فعالیت‌های هنری در گیلان دارند

به گزارش تسنیم، در این دیدار مرتضی دهرویه رئیس بسیج هنرمندان استان سمنان و جمعی از رؤسای انجمن‌های هنری بسیج هنرمندان این استان نیز حضور داشتند و نمایندگانی از هنرمندان بسیجی استان سمنان به بیان برخی مشکلات و نیازهای خود پرداختند.

انتهای پیام/363/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید