نماینده ولی‌فقیه در کردستان: مشکلات حوزه بانوان باید شناسایی شود

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالرضا پورذهبی صبح امروز در نشست هم‌اندیشی با بسیج جامعه زنان استان که در دفتر نماینده ولی‌فقیه در کردستان برگزار شد، اظهار داشت: از متولیان این حوزه انتظار می‌رود این‌گونه نشست‌ها تنها محدود به مناسبت‌ها نشود و به صورت ماهیانه برگزار شود تا بیشتر به مسائل و مشکلات پرداخته شود.

وی با اشاره به اینکه عمده مشکلات و درخواست‌های مراجعات مردمی به دفتر بنده مربوط به حوزه زنان است، گفت: باید مسائل بانوان و خانواده شناسایی و معرفی شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان با ابراز تاسف از اینکه آمار طلاق بالاست، تصریح کرد: ارائه مشاوره به زنان به‌ویژه در حوزه مذهبی و به بدسرپرستان امری مهم بوده که انتظار می‌رود در دستور کار قرار گیرد.

وی شناسایی مسائل زنان در استان را ضروری دانست و افزود: زنان جامعه در عمل به مسائل اعتقادی، دینی و اخلاقی آشنا شوند و هیئت‌ اندیشه‌ورز استان در این راستا گام بردارد.

تشریح اولویت‌های حوزه بانوان در استان فارس؛ طرحی برای تعالی بانوان خانه‌دار اجرا می‌شود‌شورای مشورتی جامعی مربوط به حوزه بانوان در استان فارس تشکیل شود

حجت‌الاسلام و المسلمین پورذهبی با بیان اینکه بخش مهمی از فروپاشی جامعه مربوط به مسائل اخلاقی است، اظهار کرد: توجه به تحصیل، مطالعه، معنویت و خودسازی و اخلاق در خانواده و الگوسازی در اولویت بسیج جامعه زنان کردستان قرار گیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان مادران شهدا بهترین الگو برای دختران و بانوان امروزی هستند، یادآور شد: مراسم تشییع شهیده اسدی بسیار باشکوه و تاثیرگذار بود که باید الگوسازی شود.

انتهای پیام/481/ ع

source article

دیدگاهتان را بنویسید