نماینده ولی فقیه در استان خراسان شمالی: گروه‌های سیاسی در پی حل مشکلات مردم باشند

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد، حجت‌الاسلام والمسلمین رضا نوری، امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه اظهار داشت: گروه‌های سیاسی و مجموعه‌های فکری که نظام، رهبری، ولایت و دین را قبول دارند و در پی خدمت به نظام هستند، باید نسبت به هم مهر و مؤانست بیشتری داشته و ارتباط خود را با یکدیگر تقویت کنند.

امام جمعه بجنورد افزود: استان و کشور ما گرفتاری‌ها و کاستی‌های فراوانی دارد و گروه‌های مختلف سیاسی باید در کنار یکدیگر و با تشریک‌مساعی به دنبال راه‌حل و رفع این مشکلات باشند.

وی ادامه داد: اگر هر کدام از این احزاب و گروه‌های سیاسی و فکری مسیر خود را رفته، دیگری را تحقیر و تخریب کرده و او را منفک از مسیر انقلاب قلمداد کند؛ همه فعالیت آن‌ها صرف خنثی‌سازی هجمه‌های متقابل و کم‌توجهی به توانمندی‌های موجود می‌شود، درحالی‌که اسلام و دین و نظام ما این رویه را نمی‌پسندد.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری با بیان اینکه ما مکلف هستیم به خاطر مردم، دین و جامعه در کنار هم قرار بگیریم، تصریح کرد: لازم نیست وقتی گروه‌های سیاسی با هم می‌نشینند و صحبت می‌کنند حتماً و همیشه به نتیجه واحد برسند؛ اما همین همدلی و همراهی و اخلاق‌مداری گروه‌های مختلف سیاسی و مجموعه‌های فکری موجود در نظام، سبب انس و الفت بیشتر و تألیف قلوب می‌شود.

وی خطاب به مجموعه‌های سیاسی و فکری، اظهار کرد: حتی اگر دیدید گروه مخالف شما در فضای مجازی علیه شما مطلبی منتشر کرده است، شما با محبت و بزرگی، ارتباطات حسنه خود را با آن گروه برقرار و تقویت کنید.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری با بیان اینکه اخوت تنها مربوط به دو برادر یا دو همسایه نیست؛ بلکه برای گروه‌های سیاسی و مجموعه‌های فکری موجود در جامعه نیز ضروری است، افزود: همه گروه‌های سیاسی و مجموعه‌های فکری باید با هم برادر و در کنار یکدیگر باشند و با وحدت و همدلی، برای کاهش و رفع گرفتاری‌های موجود در جامعه تلاش کنند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی با بیان اینکه علما هدایت‌کننده مسیر بوده و پیروی از آن‌ها مانع انحراف و کج روی است، افزود: در طول تاریخ اسلامی علمای بسیاری برای حمایت از دین و جلوگیری از انحراف جامعه فعالیت کرده و حتی در این راه به شهادت رسیدند؛ اما توانستند با نثار خون خود اسلام ناب و اصیل را برای ما حفظ کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری اضافه کرد: از مصادیق اکمل این‌گونه علما امام راحل و مقام معظم رهبری هستند که نجات‌دهنده امت، نشان‌دهنده راه و هدایت‌کننده مسیر هستند و امت را از چنگال نظام استکباری رهایی بخشیدند.

وی خاطرنشان کرد: امام راحل و مقام معظم رهبری به کمک علمای دیگر انحرافات جامعه و شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی را به مردم معرفی کرده و با روشنگری و بصیرت افزایی مردم را در میدان مبارزه با نظام استکباری نگاه داشتند.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری با بیان اینکه تدبیر و رهبری‌های داهیانه امام و رهبری و حضور مردم در عرصه، نظام اسلامی را در برابر استکبار قدرتمند کرده است، افزود: روزی همه فشارهای دنیا بر روی جمهوری اسلامی بود و غرب و شرق و کشورهای منطقه همه علیه نظام جمهوری اسلامی متمرکز بودند؛ اما امام و امت در برابر آن‌ها ایستادند.

وی ادامه داد: امام و رهبری، انقلاب و فرهنگ انقلابی و دینی را به کشورهای منطقه صادر کرده و همه جوانان منطقه را به میدان مبارزه با استکبار آوردند؛ به‌گونه‌ای که امروز جبهه مقاومت گسترده شده و آمریکا از هر طرف ضربه می‌خورد.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری تصریح کرد: امروز نظام استکباری باید در جبهه‌ای به عظمت همه کشورهای منطقه بجنگد، آن هم درحالی‌که روزبه‌روز ضعیف‌تر می‌شود و دیگر رمق چندانی برای او باقی نمانده است.

امام جمعه سمنان: نتیجه محوری در مذاکرات رویکرد دولت سیزدهم استامام جمعه قشم: مشکلات اقتصادی کشور با حذف رانت‌خوران حل می‌شودامام جمعه همدان: کشور نیازمند جراحی اقتصادی است

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت سالروز آغاز به کار شوراهای حل اختلاف، ضمن تجلیل از فعالیت این شوراها در راستای گسترش صلح و سازش در دعاوی، بر اهتمام و توجه ویژه به فعالیت شوراهای حل اختلاف در جامعه تأکید کرد.

انتهای پیام/311/ی

source article

دیدگاهتان را بنویسید