نماینده کارگران در شورای عالی کار‌: ‌کارفرمایان از پرداخت فوق‌العاده سختی کار طفره می‌روند

– اخبار استانها –

آیت اسدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین با اشاره به تورم حاکم موجود در اقتصاد کشور و بی‌اثر شدن افزایش 39 درصدی حقوق کارگران اظهار داشت: با توجه به اینکه نمایندگان کارگران در شورای کار همواره بر دستمزد معیشت‌محور تأکید داشته‌اند، بنابراین باید مجلس و دولت به نقش افزایش قیمت کالاهای اساسی و ارزاق عمومی در حوزه تعیین دستمزد توجه کنند.

وی اضافه کرد: سال قبل که در گفتگو با شما حقوق مناسب برای کارگران بر مبنای افزایش تورم را 9 میلیون تومان اعلام کردیم، بسیاری از کارفرمایان به ما اعتراض کردند؛ در حالی که همان کارفرمایان هم امروز اعتراف می‌کنند که یک کارگر با 9 میلیون هم نمی‌تواند بسیاری از مشکلات معیشتی خود را برطرف کند. با این حال کارفرمایان هم مشکلات اقتصادی خود را دلیل مخالفت عنوان می‌کنند.

اسدی ادامه داد: متأسفانه امروز نه تنها بسیاری از کارفرمایان همان حقوق 3 میلیون و 800 هزار تومانی که در بهترین حالت به 4 میلیون و 200 هزار تومان می‌رسد را به کارگران پرداخت می‌کنند، بلکه متأسفانه شاهد رواج قراردادهای ساعتی هستیم که حق کارگر را در قبال میزان ساعتی که کار کرده، محاسبه می‌کنند و با این حساب کارگر باید 24 ساعت کار کند تا بتواند زندگی کند.

وی با اشاره به لزوم پرداختی سختی شغل به ویژه در صنایع و کارخانجات تصریح کرد: متأسفانه امروز بسیاری از کارفرمایان از پرداخت فوق‌العاده سختی کار طفره می‌روند و در این حوزه باید مجلس و دولت انقلابی ورود کرده و جلوی سوء استفاده از کارگران را بگیرند.

استان قزوین کمترین مشکلات کارگری را در کشور داردتناقص‌گویی‌ مسئولان استان قزوین کارگران را سردرگم کردخبر عجیب از اشتغال کارگران در قزوین / 500 کارگر کم داریم

نماینده کارگران در شورای عالی کار در بخش دیگری از این گفتگو با تأکید بر ضرورت نگاه به خط فقر در اصلاح دستمزد کارگران گفت: وقتی خط فقر ما 10 میلیون تومان اعلام می‌شود، یعنی باید کارگر حداقل 10 میلیون حقوق و دستمزد بگیرد و نباید کارگران ما احساس کنند زیر خط فقر زندگی می‌کنند؛ چرا که چنین تصوری انگیزه آنها در کار تولید را کم خواهد کرد.

اسدی افزود: در یک سال اخیر موضوع رتبه‌بندی معلمان بسیار مورد توجه قرار گرفت و شایسته است که در جامعه کارگری هم به موضوع رتبه‌بندی توجه شود؛ چرا که اگر کارفرمایان بین کارگران خلاق و ماهر از نظر دستمزد تفاوت بگذراند، شاهد رشد واحدهای صنعتی خواهیم بود. البته این رتبه‌بندی ربطی به حداقل دستمزد ندارد و پایه حقوق کارگران باید ثابت باشد.

انتهای پیام/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید