نماینده کلیمیان در مجلس دهم: پذیرش رقابت با ورزشکاران صهیونیست، اعتبار بخشی به جنایت و تجاوز است

سیاسی / مجلس

http://fna.ir/4vjw9 ۰ نماینده کلیمیان در مجلس دهم: پذیرش رقابت با ورزشکاران صهیونیست، اعتبار بخشی به جنایت و تجاوز است

سیامک مره صدق گفت: ورزش صحنه برای جوانمردی دوستی برادری و رفاقت است. وقتی حضور در این صحنه باعث اعتباربخشی به یک سیستم کودک‌کش اشغال‌گر و متجاوز شود، نقض غرض رخ می‌دهد.

نماینده کلیمیان در مجلس دهم: پذیرش رقابت با ورزشکاران صهیونیست، اعتبار بخشی به جنایت و تجاوز است

سیامک مره‌صدق نماینده ایرانیان کلیمی در مجلس دهم در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به تلاش‌های رژیم صهیونیستی برای اعمال محدودیت‌ها و محرومیت علیه ورزشکاران ایرانی در میادین بین‌المللی گفت: فرآیند عدم حضور ورزشکاران ایرانی در مسابقه با حریفان صهیونیست فرآیندی است که کاملاً بر اساس اصول اخلاقی ورزشکاری است.

وی افزود: ورزش صحنه برای جوانمردی دوستی برادری و رفاقت است. وقتی حضور در این صحنه باعث اعتباربخشی به یک سیستم کودک‌کش اشغال‌گر و متجاوز شود شرکت در این مسابقه نقض غرض است.

نماینده ایرانیان کلیمی در مجلس دهم اظهار داشت: همانطور که در زمان شرکت در مسابقه با ورزشکاران آفریقای جنوبی از سوی تمام کشور ها تحریم شده بود و یکی از عوامل موثر از بین رفتن سیستم آپارتاید در این کشور بود که به نظر من در مورد رژیم صهیونیستی هم همه کشورهای دنیا که ادعای آزادی دارند همین روش را در پیش بگیرند.

مره‌صدق خاطرنشان کرد: به نظر من این رویه تنها در مورد رژیم صهیونیستی نباید باشد بلکه در کنار این رژیم باید از رویارویی با ورزشکاران کشورهایی که بر سر مردم بی‌گناه منطقه پیشرفته‌ترین سلاح‌ها را تخلیه می‌کنند و منطقه را به آشوب کشیدند و امنیت منطقه را به خطر انداختند پرهیز شود.

نماینده ایرانیان کلیمی در مجلس دهم افزود: واقعیت این است که دلارهای نفتی باعث شده که این کشورها از حمایت‌هایی برخوردار باشند و رفتاری که رژیم صهیونیستی دارد یک رفتار غارتگرایانه و غیر انسانی است و عدم حضور ورزشکاران ایرانی در مقابله با آنها یک حرکت کاملاً جوانمردانه و بر اساس اخلاق ورزشکارانه در حمایت از حقوق مردم آسیب دیده است.

انتهای پیام/

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید مجلس خبرگان رهبری مره‌صدق نماینده ایرانیان کلیمی در مجلس دهم این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده است

اخبار مرتبط

  • رژیم صهیونیستی حقوق فلسطینی‌ها را بدهد

source

دیدگاهتان را بنویسید