نهال‎‌کاری حاشیه جاده‌های استان مازندران با تهیه 5 هزار اصله آغاز شد

– اخبار استانها –

سید محمود حسینی پورنوری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ساری، با بیان اینکه مازندران استان مسافر خیزی است و باید فضاسازی مناسبی در سطح استان برای استقبال از گردشگران داشته باشیم اظهار داشت: جاده‌های مازندران از فضای سبز بی‌بهره است و همچنین زباله‌های رها شده‌ در حاشیه این جاده‌ها نیز آزار دهنده است.

وی با اشاره به اینکه نهضت ایجاد فضای سبز در حاشیه جاده‌های استان مازندران را آغاز کردیم گفت: حاشیه دو طرف همه جاده‌های اصلی و فرعی استان مازندران نهال‌کاری می‌شود تا علاوه بر ایجاد فضایی دلپذیر برای گردشگران، شرایطی مناسب برای مازندران ایجاد شود.

استاندار مازندران از آغاز این طرح به صورت پایلوت در حاشیه جاده‌ساری به قائم‌شهر به طول 10 کیلومتر خبر داد و افزود: برای این محور 5 هزار اصله نهال نیاز است که گودال‌ها حفاری شده است و به‌زودی نیز غرس خوهد شد.

حسینی‌پور از اقدامات دیگر برای ایجاد فضای زیبا در سیمای مازندران را زدودن معابر و خیابان‌ها از زباله‌ها اعلام و تصریح کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، جمع‌آوری زباله و نخاله از حاشیه جاده‌ها و معابر شهری و برون شهری مازندران آغاز شده است.

خشک کردن درختان بلوط‌ سلسله شگرد جدید زمین خواران در استان لرستانمعاون سازمان راهداری در مشهد: تولیدکنندگان داخلی نوسازی 80 درصد ناوگان جاده‌ای را برعهده دارندمعاون سازمان راهداری در مشهد: 2500 دستگاه ترددهای جاده ای کشور را رصد می‌کند

وی عمده دلیل عدم استقبال مسافران برای اقامت در مسیر مرکزی و شرق مازندران را نداشتن فضای مناسب در حریم جاده‌ها دانست و یادآور شد: استان مازندران را با طبیعت دلکش می‌شناسند و زیبنده این استان سرسبز نیست که جاده‌های آن از حاشیه سبزی مناسبی برخوردار نباشد.

انتهای پیام/ح

source article

دیدگاهتان را بنویسید