نوری مالکی: حمله به نمایندگی‌های دیپلماتیک تلاشی مذبوحانه برای تحریک شورش است


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، نوری مالکی رئیس پلیس دولتی عراق روز جمعه به حملات دو روز گذشته به مقر احزاب و سفارتخانه ها پاسخ داد.

به گزارش موازین نیوز، مالکی در بیانیه ای گفت: حملات جنایتکارانه و محکوم به مقر احزاب سیاسی و سفارتخانه ها حملاتی است که ثبات در عراق را نمی خواهد.

وی افزود: تاکید می کنیم که این تلاش های مذبوحانه با هدف دامن زدن به شورش و بی ثباتی در امنیت کشور در حال حاضر صورت می گیرد.
نخست وزیر سابق عراق از نیروهای سیاسی خواست تا متحد شوند و از توطئه های مخرب جلوگیری کنند، گفت: ما از دستگاه های امنیتی می خواهیم که این گروه ها را تعقیب کرده و آنها را برای مجازات عادلانه به قوه قضاییه تحویل دهند.

خبرگزاری های عراقی از وقوع انفجاری در منطقه سرسبز بغداد در پنجشنبه شب خبر دادند و گفتند که سفارت آمریکا در بغداد هدف موشک قرار گرفته است.

قیس الخزعلی، مدیر اجرایی جنبش عصائب اهل الحق در عراق، در واکنش به این حمله، هدف از حمله به سفارت آمریکا را جلوگیری از ثبات دانست.

الخزعلی در صفحه توئیتر خود نوشت که حمله به منطقه سبز در آن زمان و به همان روش قدیمی توسط گروه های مقاومت صورت نگرفته بود و آنها از سفارت آمریکا استفاده نکرده بودند.

در واکنش به این حمله، مقتدی صدر، رهبر جناح صدر در عراق، گفت که برخی از اعضای «مقاومت» سفارت آمریکا را هدف قرار داده و غیرنظامیان را زخمی کردند.

الصدر با تاکید بر اینکه مردم عراق نباید فریب این تحرکات را بخورند، تاکید کرد: آنها این کار را برای به تاخیر انداختن خروج نیروهای آمریکایی از عراق برای توجیه استفاده از زور انجام می دهند.

وی با بیان اینکه وجود این افراد منوط به حضور کشورهای تحت اشغال آمریکاست، گفت: صدای خشونت که ملت و دولت را به خطر می اندازد باید خاموش شود.

انتهای پیام/.این را به صفحه اول ارسال کنید

دیدگاهتان را بنویسید