نویسنده حمدانی: هنرمند و ورزشکار در هیچ زمینه ای معیار فکری نیستند/ قانون باید برای همه یکسان اجرا شود


سید میثم موسویان از نویسندگان برجسته همدانی در گفت وگو با خبرنگار فارس، با بیان اینکه هنرمندان به عنوان افرادی که الگوی جوانان هستند باید به رفتار خود به ویژه در مواقع بحران توجه ویژه داشته باشند، اظهار داشت: هنرمندان به عنوان افرادی که الگوی جوانان هستند، باید توجه ویژه ای به رفتار خود داشته باشند. تا زمانی که در حیطه کاری خود اظهار نظر می کنند، می توان به آنها توجه کرد، اما اگر خارج از محدوده کاری خود اظهار نظر می کنند، باید چنین اظهاراتی را نقد کرد و مانند یک فرد عادی با آنها برخورد کرد.

وی با تاکید بر اینکه یک فرد هنرمند یا ورزشکار در حوزه کاری خود صاحب نظر است و قرار نیست همه تحلیل های اجتماعی که دارد درست باشد، افزود: قرار نیست یک هنرمند یا یک ورزشکار همه نقطه نظرات خود را درباره موضوعات اجتماعی مانند حجاب. و بر اساس محبوبیت او نباید تمام نظرات شخصی او را صحیح دانست.

این نویسنده همدانی با اشاره به اینکه این هنرمندان و ورزشکاران با کمک رسانه ملی و بستری که دارند به میدان آمده اند، گفت: این موضوع را باید پرورش داد که هنرمندان و ورزشکاران معیار نباشند و بسیاری از آنها کار فکری انجام ندهند. . که برخی می خواهند به عنوان الگو از آن حمایت کنند یا از آن پیروی کنند.

موسویان بیان کرد: در مسائل اجتماعی محبوبیت یک هنرمند باعث می شود که افکار خود را به نوجوانان منتقل کند و بر آنها تأثیر بگذارد و باید از روی عقلانیت به این موضوع پرداخت که هیچ دیدگاهی از آنها نباید مرجع باشد.

وی افزود: در بحران اخیر که پیش آمد متاسفانه همین اتفاق افتاد و مردم دانسته و ندانسته با موضع گیری خود باعث شدند نوجوانان عاشق این هنرمندان و ورزشکاران تحت تاثیر قرار بگیرند و در رشته او و پیشینه تاریخ بازی کنند. نیز آشکار می شود. نظر نده

وی ادامه داد: نمی توان گفت هنرمند نباید نظر شخصی خود را بیان کند زیرا هرکسی نظر و نظر شخصی دارد، اما باید بداند وقتی نظری در جمع و رسانه ها منتشر می شود باید با قوانین موافق باشد. ، و عواقب آن نظر باید سنجیده و سپس بیان شود.

این نویسنده همدانی با تاکید بر اینکه هرکس بخواهد در هر تریبونی صحبت کند، ابتدا باید پیامدهای اجتماعی آن را تحلیل و بررسی کند، تصریح کرد: قانون هر کشوری تصریح می کند که اگر فردی اعلام جان خود کند و باعث انسجام شود، اگر کشور از بین برود، رسیدگی می شود. مقامات باید او را متهم کنند و قاطعانه با این افراد برخورد کنند.

موسویان خاطرنشان کرد: عده ای قصد دارند به هر قیمتی که شده به عنوان رهبر اجتماعی ظاهر شوند که بحث هایی مانند تفرقه، دوگانگی و تخریب اموال عمومی را به دنبال خواهد داشت. این افراد باید بدانند که در هر کشوری صف معترضان جداگانه ای وجود دارد و نباید در مورد وضعیتی که به تفرقه و دوگانگی دامن می زند و نیاز به برخورد دارد اظهار نظر کنند.

وی با تاکید بر اینکه یک هنرمند باید بداند در مواقع حساس با چه کسانی توافق کرده است، افزود: یکی از مشکلات این است که قانون برای همه یکسان اجرا نمی شود، مثلا اگر راهنمای تور می خواهیم باید به جشنواره ها برود نه که راهنمای گردشگری برای افراد خاص و در زمان های خاص است.

این نویسنده تاکید کرد: انتظار هنرمند از مسئولان این است که قانون برای همه یکسان اجرا شود و هنرمندان و غیرهنرمندان در کنار هم دیده شوند و قانون به صورت شفاف و قاطع اجرا شود. انجام دادند، این مربوط است.

انتهای پیام/89003/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید