نکونام: به پریرا پرسپولیس بدهید چطور بازی کنیم؟ – درخشان


جواد نکونام پس از شکست یک بر صفر فولاد مقابل پرسپولیس گفت: می دانستیم پرسپولیس منتظر خطای ما بود تا او گل بزند. تیم ما در نیمه اول بسیار شجاعانه بازی کرد و در نیمه اول توانستیم پیروز شویم. پرسپولیس می خواست از اشتباهات ما گل بزند و در یک صحنه می توانست برای ما خطرناک باشد.

وی ادامه داد: می دانستیم اگر مقابل این تیم اشتباه کنیم جریمه می شویم و با توجه به کیفیت بازیکنان شرایط می تواند به ضرر ما تمام شود. اما در نیمه اول تیم ما خیلی خوب بازی کرد و با روحیه خوب و برنده برای پیروزی به میدان آمدیم اما از موقعیت هایی که داشتیم استفاده نکردیم.

سرمربی تیم فولاد خوزستان خاطرنشان کرد: در ابتدای نیمه دوم به بازیکنانم گفتم که پرسپولیس نمی تواند گل بزند مگر اینکه ما اشتباه کنیم. همین اتفاق افتاد، دو بازیکن ما ناراحت شدند و لب بازیکن ما پاره شد و انتظار اینکه تیم حریف در آن مقطع عادلانه بازی کند شاید غیرمنطقی باشد. با این حال به بازیکنانم هشدار دادم که در بازی آتش هم همین اتفاق افتاد، بازیکن حریف روی زمین افتاد و حمله کرد و ما خبر نداشتیم. باید بازی کنیم و موافقم که بازی جذاب باشد و ادامه پیدا کند.

نکونام ادامه داد: روی یک اشتباه ساده گل خوردیم. پس از آن پرسپولیس سیستم را تغییر داد و با پنج مدافع بازی کرد که توانستند موقعیت ما را مقابل ما بگیرند. در همین شرایط اگر پاتوسی دقت می کرد می توانست ضربه آخر را بهتر بزند و ما به گل تساوی رسیدیم. در مجموع تیم من خوب بازی کرد حتی اگر شرایط دو تیم قابل مقایسه نباشد. تیم ما مستحق شکست نبود و همه دیدند که ما چه تیم باکیفیتی هستیم. ناراحتم از این که دو بازی را بدون شکست باختیم، در حالی که در هر دو بازی مستحق یک امتیاز بودیم، در حالی که نشان دادیم تیمی با کیفیت و سخت کوش هستیم. به بازیکنانم خسته نباشید می گویم و امیدوارم در فصل دوم شرایط بهتری پیدا کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در این فصل اواخر به فولاد آمد و آیا در نیم فصل به اهداف خود رسید یا خیر، گفت: با وجود کمبودی که داریم، به اثر و هدفی که در نظر داشتم رسیدیم. با این حال مشکل بزرگی داریم و امروز باید با حمید بوحمدان و محمد آبشکا در شرایطی بازی می کردیم که به دلیل مصدومیت نباید به میدان می رفتند. وحید حیدریه مصدوم شد و مجبور شدم از مدافع میانی خود به عنوان دفاع چپ استفاده کنم. در این شرایط تیم ما خالی است و از غیبت بازیکنی متاثر هستیم. برای نیم فصل دوم به یک دوست نیاز داریم تا شرایط را برطرف کند. در نیم فصل اول نتایج و امتیازاتی را که می خواستیم گرفتیم و باید تیم را تقویت کنیم.

سرمربی تیم فوتبال فولاد در مورد اینکه در پایان بازی بین دستیارانش و بازیکن پرسپولیس بر سر رختکن درگیری ایجاد شد، گفت: آمدم خبری نشد اما نمی دانم اتفاقی افتاده است. زودتر یا دیرتر.” هیچ فاصله ای وجود نداشت، زیرا من آنجا بودم، اما فکر نمی کنم اتفاقی افتاده باشد. شاید یک عدد باشد و من نمی دانم بعداً نگفته اند که دروغ گفته است.

من نمی خواهم این موضوع را باز کنم، اما مذاکراتی که انجام شد یک طرفه و به ضرر باشگاه ما بود که با آن موافق نبودم و موضوع برای می تمام شده است.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره نقل و انتقالات نیم فصل و اینکه پرسپولیس از لوسیانو پریرا خواسته و سه بازیکن برای فولاد درخواست کرده است، گفت: اصلا بازیکنی نداریم که بخواهد فلانی را از دست بدهد. شیمبا را کنار بگذاریم، چه کسی بازی کنیم؟ فقط باید بازیکن بگیریم چون بازیکن نداریم و تیم ما بهبود نیافته است و دو سال است که دوست نداریم. تیم های دیگر به چهار بازیکن “لعنتی” نمی رسند، سر و صدای آنها افزایش می یابد. دو سال است که بازیکن نداریم و چیزی نگفتیم.

دیدگاهتان را بنویسید