نگاهی متفاوت به دور رفت لیگ برتر والیبال/185 ساعت جدال و قهرمانی مردان نصف جهان

ورزشی / توپ و تور

http://fna.ir/5z7cz ۰ نگاهی متفاوت به دور رفت لیگ برتر والیبال/185 ساعت جدال و قهرمانی مردان نصف جهان

تحلیل داده‌های آماری سی‌وپنجمین دوره لیگ برتر والیبال مردان نشان می‌دهد که 91 مسابقه دور رفت این رقابت‌ها از میانگین 121.5 دقیقه برای هر دیدار برخوردار است.

نگاهی متفاوت به دور رفت لیگ برتر والیبال/185 ساعت جدال و قهرمانی مردان نصف جهان

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، سی و پنجمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر مردان ایران جام «سردار دل‌ها» از روز یکشنبه دوم آبان‌ماه آغاز شد و دور رفت مرحله مقدماتی این رقابت‌ها روز چهارشنبه یکم دی‌ماه به پایان رسید. در پایان دور رفت تیم فولاد مبارکه سپاهان با 12 برد و 36 امتیاز عنوان قهرمانی نیم فصل را به دست آورد و تیم‌های شهرداری ارومیه (11 برد و 30 امتیاز) و پیکان (9 برد و 26 امتیاز) در رتبه‌های دوم و سوم قرار گرفتند.

تیم‌های لبنیات هراز آمل، راه‌یاب ملل مریوان، شهرداری گنبد، پاس گرگان، شهداب یزد، مس رفسنجان، شهرداری ورامین، فولاد سیرجان ایرانیان، هورسان رامسر، سایپا و آذرباتری ارومیه نیز در جایگاه‌ چهارم تا چهاردهم قرار گرفتند.

27 درصد مسابقات 3 بر صفر شد

در دور رفت لیگ برتر والیبال مردان سال جاری 91 دیدار برگزار شد که در 27 مسابقه نتیجه سه بر صفر رقم خورد و این داده برابر با 29.67 درصد بازی‌ها است. این موضوع نشان می‌دهد که سطح تیم‌ها بسیار نزدیک به هم است و شکست حریفان در اکثر بازی‌ها کار ساده‌ای نبوده است. 41 مسابقه برابر با 45 درصد دیدارها با نتیجه سه بر یک و 25.33 درصد مسابقات (23 بازی) به ست پنجم کشیده شده است.

کمترین ست باخته برای سپاهان

در دور رفت لیگ برتر والیبال مردان 360 ست مسابقه برگزار شده است که میانگین ست در هر مسابقه 3.9 می‌شود. تیم فولاد مبارکه سپاهان 49 ست مسابقه داده است که با پیروزی در 38 ست و تجربه ناکامی 11 ست در رتبه نخست بیشترین ست برده قرار دارد. تیم آذرباتری نیز با 16 ست برده و 34 ست باخته در رتبه آخر این داده آماری است.

بیش از 16 هزار رالی در دور رفت

14 تیم شرکت کننده در لیگ برتر والیبال مردان در 91 مسابقه دور رفت، 16 هزار و 117 پوئن به دست آوردند که میانگین پوئن هر دیدار 177 امتیاز است. این داده آماری در دور رفت لیگ برتر زنان 143.4 امتیاز بود. همچنین میانگین پوئن هر ست دور رفت لیگ برتر والیبال مردان 44.77 پوئن است.

185 ساعت جدال واقعی

91 مسابقه دور رفت لیگ برتر مردان در مجموع 11 هزار و 63 دقیقه برابر با 184.4 ساعت زمان برده است که میانگین 121.5 دقیقه برای هر مسابقه به ثبت رسیده است. این داده آماری برای لیگ برتر زنان در دور رفت برابر با 96.51 دقیقه بود. دیدار فولادی‌ها (سپاهان – سیرجان) در هفته دوازدهم لیگ برتر مردان با 78 دقیقه کوتاهترین مسابقه و جدال دو تیم پیکان و شهرداری ارومیه در هفته نهم (سوم آذر) با 171 دقیقه، طولانی‌ترین دیدارهای دور رفت است.

ست سوم مسابقه شهرداری گنبد و آذرباتری ارومیه در هفته چهارم با امتیاز 25 بر 9 به سود نماینده گنبد به پایان رسید تا کمترین امتیاز یک ست در این دیدار ثبت شود. بیشترین امتیاز در یک ست نیز در ست سوم دیدار سایپا و فولاد سیرجان در هفته دهم 33 بر 31 به سود نارنجی‌پوشان ثبت شده است.

رئوفی: لیگ امسال قابل پیش‌بینی نیست

رحمان رئوفی که پیش‌تر کمک مربی آذرباتری بود، در دو هفته آخر دور رفت جانشین فرهاد نفرزاده سرمربی سابق این تیم شد. وی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در ارزیابی دور رفت گفت: بازی‌های دور رفت بسیار نزدیک بود. به‌گونه‌ای که ممکن بود یک تیم با یک برد 4 پله در جدول صعود کند و با یک باخت هم 4، 5 پله سقوط. این نشان‌دهنده تقسیم شدن بازیکنان در بین تیم‌ها است و همین مسئله جذابیت لیگ برتر را بالا برده است. شرایط به‌صورتی بود که آذرباتری به‌عنوان تیم آخر جدول موفق به شکست تیم صدرنشین فولاد مبارکه سپاهان در هفته سیزدهم شد. در واقع می‌‌توان گفت لیگ امسال قابل پیش‌بینی نیست.

وی سطح کیفی بازی‌های لیگ برتر مردان را هم خوب دانست و افزود: بیشتر تیم‌ها به برگزاری دو بازی در هفته اعتراض داشتند، اما این تصمیمی بود که ازسوی باشگاه‌ها در ابتدای فصل گرفته شد. بنابراین باید به این تصمیم جمعی احترام گذاشت و در پایان لیگ شیوه برگزاری مورد آسیب‌شناسی قرار گیرد تا بهترین روش ممکن برای برگزاری فصل آینده لیگ برتر والیبال گرفته شود.

جدول رده‌‌بندی در پایان دور رفت به شرح زیر است:

1. فولاد مبارکه سپاهان اصفهان / 12 برد و 36 امتیاز
2. شهرداری ارومیه / 11 برد و 30 امتیاز
3. پیکان / 9 برد و 26 امتیاز
4. لبنیات هراز آمل / 8 برد و 23 امتیاز
5. راه‌یاب ملل مریوان / 7 برد و 20 امتیاز
6. شهرداری گنبد / 6 برد و 19 امتیاز
7. پاس گرگان / 6 برد و 18 امتیاز
8. شهداب یزد / 6 برد و 17 امتیاز
9. مس رفسنجان / 5 برد و 17 امتیاز
10. شهرداری ورامین / 5 برد و 17 امتیاز
11. فولاد سیرجان ایرانیان / 5 برد و 14 امتیاز
12. هورسان رامسر / 4 برد و 14 امتیاز
13. سایپا / 4 برد و 13 امتیاز
14. آذرباتری ارومیه / 3 برد و 9 امتیاز

انتهای پیام/

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید لیگ برتر والیبال سپاهان ورزشی این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده است

اخبار مرتبط

  • والیبال گنبددر نیم فصل تقویت می‌شود

  • تنها صفر جدول پاک شد

  • بردشهرداری گنبدبرابرهورسان رامسر

source

دیدگاهتان را بنویسید