نیروگاه ری برای تأمین بار شبکه سراسری برق کشور آماده می‌شود

– اخبار استانها –

حمید بادرستانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ری، با تأکید بر پایان پیک مصرف برق در کشور اظهار داشت: در سال جاری میزان تولید برق در نیروگاه گازی ری 9 درصد افزایش یافت و به حدود 340 میلیون کیلووات ساعت رسیده است.

وی افزود: با اتمام پیک مصرف انرژی، واحدهای تولید انرژی نیروگاه گازی ری برای تعمیرات نیمه دوم سال آماده‌سازی می‌شوند تا در پیک تابستان سال آینده با آمادگی کامل در مدار تولید قرار بگیرد و بخشی از نیاز شبکه برق سراسری کشور را تأمین کند.

مدیرعامل نیروگاه ری در ادامه گفت: گروه‌های تعمیراتی در 19 واحد گازی نیروگاه ری به منظور آمادگی تولید، جهت بازدید و تعمیرات دوره‌‎ای آغاز به کار کردند.

راندمان 22 درصدی نیروگاه ری به 55 درصد می رسد/ آغاز نوسازی نیروگاه بعد از پیک 1400نخستین نیروگاه کشور در شهر ری بازنشسته می‌شود؛ آغاز عملیات احداث پست جدید برق نیروگاه ریعملیات ساخت واحدهای جدید نیروگاه ری پاییز امسال آغاز می‌شود

بادرستانی تصریح کرد: عملیات آماده‌سازی تا پایان سال ادامه خواهد داشت و واحدها برای تأمین بار شبکه سراسری برق کشور و کمک به پایداری تولید در پیک سال بعد به دست متخصصان توانمند این نیروگاه محیا می‌شوند.

انتهای پیام/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید