هدیه دادن مورینیو به بازیکن رُم جنجال‌ساز شد

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، ژوزه مورینیو سرمربی تیم فوتبال رم روز گذشته (دوشنبه) به وعده‌ای که به مهاجم جوان تیمش فلیکس آفنا جیان داده بود عمل کرد و یک جفت کفش 800 یورویی برای این بازیکن 18 ساله غنایی خرید.

مورینیو به آفنا جیان قول داده بود که در صورتی که در بازی مقابل جنوا گل بزند برای او کفش‌هایی که دوست دارد را خواهد خرید و این بازیکن هم هر دو گل پیروزی 2 بر صفر جالوروسی را به ثمر رساند. مورینیو هم روز گذشته آفنا جیان را به دفتر خودش دعوت و هدیه‌ای که قولش را به او داده بود تقدیم کرد. از این صحنه کلیپی هم در فضای مجازی منتشر شد تا ثابت شود که مورینیو خلف وعده نکرده است اما این کلیپ منشأ جنجال شد.

در این کلیپ هنگامی که مورینیو ساک دستی حاوی کفش‌های آفنا جیان را به او تحویل می‌دهد و او نیز جعبه تزیین شده کفش‌هایش را بیرون می‌آورد، صدایی فردی در داخل اتاق شنیده می‌شود که به شوخی و به زبان ایتالیایی به بازیکن جوان رم می‌گوید:«داخل جعبه موز است». با توجه به سیاه‌پوست بودن آفنا جیان، این جمله از سوی کاربران فضای مجازی نژادپرستانه قلمداد شده است. در ادامه همراهان مورینیو از بازیکن می‌خواهند و به او اصرار می‌کنند که با کفش‌‌های جدیدش حرکات موزون انجام دهد که این هم به زعم برخی از کاربران فضای مجازی به هدف تمسخر مهاجم جالوروسی بوده است. اینکه آفنا جیان هم دقایق پس از گرفتن هدیه‌اش، این کلیپ را از صفحه شخصی‌اش در اینستاگرام پاک کرد باعث شد فرضیه ناراحتی او از بابت رویکرد نژادپرستانه اعضای باشگاه رم، شکل بگیرد.

این جنجال آنقدر پروبال گرفت که باشگاه رم مجاب شد بیانیه‌ای منتشر و در آن تأکید کند که اظهارنظر صورت گرفته درباره وجود موز در جعبه نژادپرستانه نبوده بلکه اشاره به عادتی دارد که آفنا جیان قبل از هر بازی انجام می‌دهد. طبق گزارش نشریه کوریره دلواسپورت، آفنا جیان قبل از ورودش به زمین بازی معمولاً 2 عدد موز می‌خورد.

شخص آفنا جیان هم اما با انتشار پیامی در صفحه شخصی‌اش به همه اطمینان خاطر داد که به هیچ عنوان از چیزهایی که شنیده ناراحت نشده است.

او در این پیام نوشت: من می‌خواهم به شما اطمینان خاصر بدهم که به هیچ عنوان از جمله‌ای که مردم شنیدند ناراحت نشده‌ام و آن را نژادپرستانه نمی‌دانند. اینجا در باشگاه رم از بدو ورودم به تیم با من مانند یکی از اعضای خانواده رفتار شد و هم‌تیمی‌‌هایم با من خوشال می‌‌کنند. واقعیت این است که من خیلی موز دوست دارم و می‌خورم و به همین دلیل هم اعضای تیم درباره‌ این موضوع خیلی با من شوخی می‌‌‌کنند و این همان چیزی بود که مردم در کلیپ می‌شنوند. من اینجا در رم راحت هستم و از اعضای باشگاه به خاطر حمایت‌هایشان تشکر می‌کنم.

هدیه 800 یورویی مورینیو به مهاجم جوان رم + عکس

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید