هر چه گفتم بنده عزیز به حرفم گوش نکرد – تابناک


تمورث حیدرییکی از اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال با بیان اینکه وقتی به این نتیجه رسیدند که شهاب عزیزی خادم باید بازخواست شود، گفت: من خودم خیلی دیرتر به این نتیجه رسیدم، اما بقیه دوستان در هیئت مدیره سریعتر به این نتیجه رسیدند و دلیل هم داشتند، اما به هر حال ما در فوتبال هستیم و به خوبی می دانیم که اگر همه چیزهایی را در انجمن مقالات دنبال کنیم. ما هرگز به بن نمی رویم. اساسنامه یعنی قانون. هر رئیسی که به فدراسیون بیاید اگر قانون اساسی را اجرا نکند یا نادیده بگیرد زمین می خورد. شهاب عزیزی خادم در این زمینه ضعف هایی داشت.

بنده هر چه در مورد ایرادات عرض کردم به حرفم گوش نکردم

وی با بیان اینکه رابطه نزدیکی با عزیزی خادم داشته است، تاکید کرد: من تا آخرین روزها از شهاب حمایت کردم و او را یک وظیفه دانستم. من مدیرکل امور استان ها و عضو هیئت مدیره بودم و می خواستم مشکلات حل شود اما در عین حال با شهاب ارتباط نزدیک داشتم و ایرادات را صادقانه به شهاب گفتم اما او فهمید که باید شهاب. متفاوت رفتار کردن

او به دروغ گفت که ازلی خادم در مورد تصویب اساسنامه فیفا به آنها دروغ گفته است. اضافه: عزیزی خادم در این زمینه دروغ نگفته است، مشاور او رفیعی به دروغ موضوعی را مطرح کرده است. اگرچه فیفا در ایمیل و نامه ای که بخشی از آن ارسال شد از فدراسیون تشکر کرد، اما او (رفیعی) نیز می خواست این پیام تبریک را به فیفا برای جامعه ارسال کند، اما حفظ جایگاه مجلس شورای اسلامی یک فرض برای همه است. ما رفیع نباید از آن ادبیات استفاده کند. ما به کمک مجلس نیاز داریم و مطمئنم مسئولان شورای اسلامی به ویژه کمیته فرهنگ و ورزش کمک خواهند کرد که انشالله مشکلی برای تصویب اساسنامه نداشته باشیم. حتی اگر مجبور باشیم با فیفا تعامل داشته باشیم.

عضو ارشد هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال گفت: اگر روسای آینده فدراسیون فوتبال هم تخلف کنند، از سوی هیئت رئیسه مقصر خواهند بود. اساسنامه وظیفه ما را آغاز کرده است. هر یک از اعضای فدراسیون در صورتی که به وظایف خود عمل نکند و یا تخلفی انجام دهد و قانوناً این اختیار به او داده شده است، وظیفه دارد وارد هیئت شود. در ضمن اگر رئیس فدراسیون به وظایف خود عمل نکند به فدراسیون و فوتبال ضربه می زند و خودش هم متضرر می شود. اما به نظر من اتفاقی که در دوران ریاست فدراسیون عزیزی خادم افتاد دیگر تکرار نخواهد شد و نخواهد شد. ما هم مصمم هستیم که اجازه ندهیم حواشی فدراسیون به دست بیاید.

حیدری افزود: مشکلات فدراسیون حل می شود. ما تیم ملی خوبی داریم. بازیکنان ارزشمندی در تیم ملی حضور دارند که جزو بهترین های اروپا هم هستند، باید با کمک سرپرست جدید فدراسیون برنامه ریزی کنیم که با وجود مشکلاتی از مرحله گروهی به جام جهانی صعود کنیم. از رسانه ها هم می خواهم ما را همراهی کنند تا اتفاقات خوب با فضای بسیار خوبی همراه باشد و اتفاقات خوبی که برای فوتبال کشور افتاده همراه با غم نباشد. این نکته را هم عرض می‌کنم، در حال حاضر هیات مدیره شبانه‌روز برای یکسان سازی امور فوتبال تلاش می‌کند و رعایت اساسنامه برای آن در اولویت است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا نمایندگان به رد صلاحیت عزیزی خادمی رای می دهند یا امکان دارد مجددا از مجلس رای اعتماد بگیرد؟ گفت: بستگی به نظر اعضای مجمع دارد اما با این وضعیت بعید می دانم عزیزی خادم خودش به مجمع بیاید. از همین جا از عزیزی خادمی می خواهم از حضور در مجمع منصرف شود تا فوتبال به مسیر خود ادامه دهد. در این میان باید تاکید کنم که هیات مدیره یک رکن اساسی در فوتبال و در فدراسیون است. باید به مسائلی که در جلسات به عقل سلیم رسیدگی می شود احترام گذاشت.

دیدگاهتان را بنویسید