هشت پادشاهی اروپایی که دیگر وجود ندارند / سلاح های شیمیایی در جنگ ایران و عراق / یازده خودروی قدرتمند آفرود / طوفان تابستانی در استرالیا – تابناکبسته ویدیویی “تابناک” مجموعه‌ای از ویدئوهای مربوط به رویدادهای سیاسی، عمدتا بر اساس گزارش‌ها و تحلیل‌ها، و ویدئوهایی در مورد سایر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و موارد دیگر که ممکن است از دست داده باشید. نگاهی جدید و متفاوت به آنچه در این زمینه می توان آموخت.

هشت پادشاهی اروپایی که دیگر وجود ندارند

در تاریخ، پادشاهان بسیاری آمده اند و رفته اند و دیر یا زود تاج و تخت سلطنتی از بین رفته است. در این ویدیو با هشت سلسله مهم در اروپا آشنا خواهید شد که در قرن بیستم به پایان رسیدند، بنابراین از بین بیش از 20 پادشاهی که در آغاز قرن بیستم در اروپا وجود داشت، 13 پادشاهی ادعای دموکراسی در این قاره دارند.

سلاح های شیمیایی در جنگ ایران و عراق

در شرایطی که دولت آمریکا در سال های اخیر و در جریان جنگ سوریه نگران سلاح های شیمیایی شده بود، این کشور در اتحاد با رژیم بعث عراق سکوت اختیار کرد. این فیلم تاریخی نگاهی دارد به بزرگترین قربانی سلاح های شیمیایی در تاریخ.

یازده خودروی آفرود قدرتمند

در این ویدیو بهترین خودروهایی را که می توان برای آفرودهای شدید استفاده کرد را مشاهده خواهید کرد. این ماشین ها توسط شرکت های مختلفی از ماشین های 10 تنی تا 150 کیلویی تک نفره تولید و عرضه می شوند. بسیاری از این خودروها برای مقاصد نظامی طراحی و تولید شده اند، اما اکنون غیرنظامیان نیز می توانند آنها را سوار شده و در مسیرهای خارج از جاده خود از آنها لذت ببرند. طرفداران آفرود این ویدیو را از دست ندهند.

آموزش عطر، فصل اول: آنالیز بوی عطرها با استشمام

هم اکنون در تابناک ویدیو دوره ای جامع و منحصر به فرد در مورد صنعت عطرسازی را مشاهده می کنید. عطرها موسیقی خاص خود را دارند. آنها از نت ها و آکوردها تشکیل شده اند و می توانند مانند یک آهنگ زیبا بسیار پایدار و هماهنگ باشند. عطر از مواد طبیعی یا ترکیبی از اسانس ها، تثبیت کننده ها، حلال ها و ترکیبات معطر تشکیل شده است. مواد خام معطر تشکیل دهنده عطرها از طریق استخراج از منابع گیاهی، حیوانی یا با روش های مصنوعی تولید شیمیایی تهیه می شوند. در این ویدئو رایحه های مختلف مورد استفاده در عطرها تست و شناسایی می شوند که می توان از آن ها در انتخاب رایحه مورد نظر خود در عطر خود استفاده کرد.

طوفان تابستانی در استرالیا

یک تیم حرفه ای با استفاده از دوربین RED Dragon طوفان تابستانی را در کانبرا و بریندالا استرالیا ضبط کرده اند. در این ضبط از فناوری OLPF دوربین قرمز و ترکیبی از فیلترها استفاده شده است که نور خورشید و ابرهای ثبت شده را با کیفیت های مختلف توصیف می کند. این تصاویر با کیفیت 4K را می توانید در تابناک مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید