هشت پادشاهی اروپایی که دیگر وجود ندارند / سلاح های شیمیایی در جنگ ایران و عراق / یازده خودروی قدرتمند آفرود / طوفان تابستانی در استرالیا – تابناکبسته ویدیویی “تابناک” مجموعه‌ای از ویدئوها در مورد رویدادهای سیاسی، عمدتاً بر اساس گزارش‌ها و تحلیل‌ها، و ویدئوهایی در مورد سایر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و موارد دیگر که از دست داده‌اید. نگاهی جدید و متفاوت به آنچه در این زمینه می توان آموخت.

هشت پادشاهی اروپایی که دیگر وجود ندارند

در تاریخ، پادشاهان بسیاری آمده اند و رفته اند و دیر یا زود تاج و تخت سلطنتی از بین رفته است. در این ویدیو با هشت سلسله مهم در اروپا آشنا خواهید شد که در قرن بیستم به پایان رسیدند، به طوری که از بیش از 20 پادشاهی که در آغاز قرن بیستم در اروپا وجود داشت، 13 پادشاهی مدعی دموکراسی در این قاره هستند.

سلاح های شیمیایی در جنگ ایران و عراق

در شرایطی که دولت آمریکا در سال های اخیر و در جریان جنگ سوریه نگران سلاح های شیمیایی شده است، این کشور در ائتلاف با رژیم بعث عراق سکوت اختیار کرده است. این فیلم تاریخی نگاهی دارد به بزرگترین قربانی سلاح های شیمیایی تاریخ.

یازده آفرود قدرتمند

در این ویدیو بهترین خودروهایی را که می توان برای آفرودهای شدید استفاده کرد را مشاهده خواهید کرد. این خودروها توسط شرکت های مختلفی تولید و عرضه می شوند، از خودروهای 10 تنی تا خودروهای 150 کیلوگرمی که تک سرنشین هستند. بسیاری از این خودروها برای مقاصد نظامی طراحی و تولید شده اند، اما اکنون غیرنظامیان می توانند آنها را تهیه کنند و در وسایل نقلیه خارج از جاده خود نیز از آنها لذت ببرند. علاقه مندان به آفرود این ویدیو را از دست ندهند.

آموزش عطرها، فصل اول: تحلیل بویایی عطرها از طریق حس بویایی

هم اکنون در تابناک ویدیو دوره کامل و منحصر به فرد صنعت عطر را مشاهده می کنید. عطرها موسیقی خاص خود را دارند. آنها از نت ها و آکوردها تشکیل شده اند و می توانند مانند یک آهنگ زیبا بسیار ماندگار و هارمونیک باشند. این عطر از مواد طبیعی یا ترکیبی از اسانس ها، تثبیت کننده ها، حلال ها و ترکیبات معطر تشکیل شده است. مواد خام معطر تشکیل دهنده عطرها از طریق استخراج از منابع گیاهی یا حیوانی یا با روش های تولید مصنوعی مواد شیمیایی تهیه می شوند. در این ویدیو رایحه های مختلف مورد استفاده در عطرها تست و شناسایی می شوند که با استفاده از آنها می توان رایحه مورد نظر خود را در عطر خود انتخاب کرد.

طوفان تابستانی در استرالیا

تیمی از متخصصان با استفاده از دوربین “RED Dragon” طوفان تابستانی را در کانبرا و بریندالا استرالیا ثبت کردند. در این ضبط از فناوری OLPF دوربین قرمز و ترکیبی از فیلترها استفاده شده است که نورهای ثبت شده خورشید و ابرها را با کیفیتی متفاوت نشان می دهد. این تصاویر را با کیفیت 4K در تابناک مشاهده می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید