هشدار ایران درباره عواقب سکوت آژانس در قبال برنامه اتمی رژیم صهیونیستی

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «کاظم غریب آبادی» سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان‌های بین المللی مستقر در وین با انتقاد از سکوت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نسبت به برنامه اتمی رژیم صهیونیستی تصریح کرد که رویکرد دوگانه این نهاد بین المللی به اعضای پیمان منع گسترش تسلیحات اتمی (ان‌پی‌تی) پیام منفی ارسال می‌کند.

وی با انتشار پیامی در توئیتر افزود: در این صورت، فایده عضویت در معاهده عدم اشاعه و اجرای کامل پادمان های آژانس چیست؟ چگونه می توان آژانس را به عنوان یک نهاد جدی، حرفه ای و بی طرف دید، در حالی که اجرای رژیم پادمانی خود را بطور برابر و عادلانه برای تمامی اعضایش دنبال نمی کند؟

غریب آبادی تصریح کرد: سکوت و غفلت در برابر برنامه هسته ای اسراییل پیام منفی را به اعضای ان پی تی می فرستد مبنی بر این که «عضویت در این معاهده مساوی است با پذیرش قوی ترین راستی آزمایی و نظارت، در حالی که بیرون ماندن از آن به معنای رهایی از هرگونه تعهد و انتقاد و حتی دریافت پاداش است!».

مدیرکل آژانس در مصاحبه چند روز قبل خود با انرژی اینتلیجنس در پاسخ به این پرسش که چرا اینقدر درباره ایران صحبت می کنید، در حالی که درباره برنامه هسته ای اسراییل صحبت نمی کنید، گفت : اسراییل عضو ان پی تی نیست و حتی آن را امضا نیز نکرده است، در حالی که ایران عضو معاهده است و تعهدات حقوقی در این زمینه دارد.

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید