هشدار نسبت به سوء استفاده از نام بانک های ایرانی


اخبار شرکت؛ یک کاربر ایرانی اندروید در آبان 1400 از جعلی بودن اپلیکیشن های رسمی هشت بانک کشور که از گوگل پلی دانلود شده است خبر داد. این حادثه در آن زمان سروصدای زیادی به پا کرد و پلیس فتا وارد عمل شد و نشان داد که موفق شده است برنامه رسمی بانک های کشور را جایگزین کند.کاربران ایرانی برای نصب یا به روز رسانی اپلیکیشن های بانکی به گوگل پلی اعتماد کردند. زیرا اگر قربانیان از برنامه های رسمی استفاده کنند، ممکن است ناآگاهانه اطلاعات حساس بانکی مانند رمز عبور و شماره حساب را در اختیار کلاهبرداران قرار دهند تا از حساب های بانکی تسهیلگران به طور متقلبانه پول برداشت کنند. از برنامه های بانکی خواسته شد تا با اطلاع رسانی به موقع آنها را حذف کنند.

اپلیکیشن رسمی موبایل بانک را از کجا دانلود و نصب کنیم؟

انتشار اپلیکیشن جعلی هشت بانک کشور در گوگل پلی تقریبا یک سال پیش صورت گرفت. خوشبختانه، بنیانگذاران آن نتوانستند به طور کامل نیت شیطانی خود را اجرا کنند، اما از طرف دیگر، عاقلانه نیست که داستان را رها کنیم. بدون درس مفید فراموش شده است. هر بانک معتبر ایرانی حداقل یک اپلیکیشن رسمی برای ارائه خدمات به مشتریان خود دارد که هر روز تراکنش های مهمی انجام می شود. در حال حاضر بانک های معتبر کشور به طور جدی از مشتریان خود می خواهند که اپلیکیشن های موبایل بانک را به جای دانلود از منابع مختلف غیر معتبر مانند کانال های تلگرامی، تنها از منابع رسمی و معتبر مانند ‘بازار’ دانلود کنند. بازار برای سهولت دسترسی کاربران، دسته بندی های رسمی بانکی را در صفحه اصلی خود منتشر کرده است و روزانه میلیون ها کاربر را به آن باز می کند.

صفحه برنامه رسمی بانک بازار

اهمیت صدور مجوز رسمی بانکداری در بازار

برخلاف گوگل پلی که برای تایید و انتشار اپلیکیشن های بانکی نیازی به مجوز ندارد، بازار امن ترین مکان برای دانلود اپلیکیشن های موبایل بانک و ارسال پول است. کلیه برنامه های بانکی باز شده به بازار پس از صدور مجوز بانکی در بازار موجود می باشد. دانلود و به روز رسانی این برنامه ها امن است به این معنا که مجوز در چندین مرحله انجام می شود.

ابتدا خود بانک پس از دریافت مجوزهای لازم برنامه را توسعه می دهد. دایرکت مارکت با تمامی بانک ها در ارتباط است و تنها اجازه انتشار نسخه رسمی اپلیکیشن را توسط خود بانک ها می دهد.
سپس برنامه ها قبل از انتشار توسط متخصصان بررسی برنامه در بازار بررسی و آزمایش می شوند و نقاط ضعف بالقوه توسط توسعه دهندگان برنامه شناسایی می شوند.

مارکت همچنین به‌روزرسانی‌های رسمی همه برنامه‌ها از جمله برنامه‌های بانکی را به اطلاع می‌رساند و دیگر لازم نیست نگران تبلیغات تجاری باشید.

در حال حاضر بانک کشاورزی، بام ملی (بانک ملی)، آبانک (نئو بانک آیندهو)، بانک ملی، پاسارگاد، ایران زمین، همراه بانک سینا، همراه بانک دی (دی جت)، بانک سرمایه، موبایلت (بانک سامان)، بانک صادرات. ، بانک شهر، بانک سپه، بانک اکتساد نوین (همراه نوین)، بانک ملت، بانک رفاه، بانک تجارت، بانک قرض الحسنه رسالت، بانک آبی (نئو بانک) سامان) و بانکینو متعلق به بانک خاورمیانه.

انتهای پیام/
این مقاله را در صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید