هشدار هواشناسی به کوهنوردان و مسافران در استان؛ برف و کولاک زنجان را فرا می‌گیرد

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، در طول روز‌های اخیر استان زنجان میزبان ورود سامانه‌های بارشی با شدت و ضعف بوده، علاوه بر اینکه این سامانه طراوت خاصی به استان داده اما دمای هوا را نیز به شدت کاهش داده است به طوری که این استان در هفته گذشته با دمای 7 و 11 درجه زیر صفر دو روز متوالی به عنوان سردترین در کشور به ثبت رسیده است.

در همین راستا طبق نظر کارشناسان قرار است سامانه بارشی جدیدی از اواسط فردا وارد استان شود و برف و کولاک برخی از مناطق استان را در بر بگیرد.

حسین سلطانی کارشناس خدمات عامه سازمان هواشناسی استان زنجان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: آسمان استان ابری تا قسمتی نیمه ابری است که از حوالی ظهر پنجشنبه بر اثر نفوذ سامانه بارشی جدید هوای استان با بارش باران و احتمال وقوع رعد و برق و تگرگ همراه خواهد بود که در مناطق سردسیر به‌صورت کولاک برف خواهد بود.

وی گفت: بارندگی‌ها تا اواخر روز جمعه و اوایل روز شنبه نیز ادامه خواهد داشت که می‌تواند سبب اختلال در ترددها و آبگرفتگی معابر شهری شود.

کاهش دمای هوا مصرف گاز در استان زنجان را 25درصد افزایش دادثبت "سردترین" روز ایران در زنجان / دمای هوا به ‌11 درجه زیر صفر رسید

کارشناس خدمات عامه سازمان هواشناسی استان زنجان افزود: با توجه به فعالیت سامانه بارشی در گردنه‌ها احتمال وقوع کولاک برف و کاهش محسوس دما خواهد بود و به همه رانندگان توصیه می‌شود از سفرهای غیرضروری به ویژه روز جمعه خودداری کرده و در صورت سفر نیز امکانات و تجهیزات زمستانی با خود به همراه داشته باشند.

وی افزود: به ورزشکاران و کوهنوردان نیز توصیه می‌شود از فعالیت‌های کوهنوردی و صعود به ارتفاعات جداً خودداری کنند.

سلطانی افزود: با توجه به شرایط هوای استان و کاهش محسوس دما و بارندگی‌ها تقاضا داریم از هر گونه فعالیت‌های عمرانی خودداری شود.

گفتنی است هوای سرد تا اوایل هفته آینده در استان مستقر خواهد بود.

انتهای پیام/ح

source article

دیدگاهتان را بنویسید