هشدار کره شمالی به آمریکا – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، کره شمالی هشدار داده است که ممکن است از آزمایش های هسته ای و موشک های دوربرد خودداری کند.

کره شمالی گفته است که تهدید نظامی آمریکا در خطر است و این مسئول است.

کره شمالی افزود که سیاست‌های خصمانه و تهدیدات نظامی آمریکا به سطوح خطرناکی رسیده است که با وجود تلاش‌های صادقانه برای حفظ قانون و نظم برای کاهش تنش‌ها در شبه جزیره، دیگر نمی‌توان آن را نادیده گرفت.

دفتر سیاسی کره شمالی همچنین آمریکا را به تهدید وحشیانه پیونگ یانگ به بیش از 20 بسته تحریمی علیه این کشور آسیایی و ارتکاب «اقدامات احمقانه» متهم کرده است.

دفتر سیاسی کره شمالی با وعده گام های عملی برای افزایش قابل اعتمادتر و مؤثرتر پتانسیل نظامی کشور، به نیروهای مسلح خود دستور داد تا فورا دارایی های فیزیکی قوی تری را تقویت کنند که می تواند به طور مؤثر با اقدام خصمانه ایالات متحده علیه کره شمالی که در حال جدی شدن است، مقابله کند. ، کنترل ها

کره شمالی در سال 2018 در بحبوحه گرم شدن روابط با سئول و واشنگتن به طور یکجانبه تسلیحات هسته ای و موشک های دوربرد خود را تعلیق کرد و حتی پس از شکست مذاکرات کیم و ترامپ در سال 2019 به تعهدات خود ادامه داد. روابط در سال 2021 در دوران بایدن سردتر شد.

طی دو هفته گذشته، کره شمالی به طور چشمگیری فعالیت های آزمایشی خود را افزایش داده است، موشک های مافوق صوت را با موفقیت آزمایش کرده، دو موشک بالستیک معمولی را از سیستم راه آهن شلیک کرده و یک جفت موشک هدایت شونده تاکتیکی را شلیک کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید