هفته بیست و نهم لیگ برتر پرسپولیس – صخره شش – سپاهان – پیکان حلفه گیسم / استقلال مهمان خسته مس


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، دیدارهای هفته ماقبل آخر لیگ به صورت همزمان برگزار می شود. سه تیم پرسپولیس، سپاهان و استقلال شانس قهرمانی دارند هرچند شانس قهرمانی کمتر از دو تیم دیگر است. با این حال در فوتبال چیزی قابل پیش بینی نیست، البته بیژن طاهری سرپرست تیم استقلال دوشنبه شب در تلویزیون اعلام کرد که لیگ برای آنها تمام شده است! و تمرکز استقلال روی جام حذفی است. در انتهای جدول، رقابت بسیار حساس تر از قبل شده است. روی کاغذ خطر حذف از تیم یازدهم را دارند که رقابت اصلی بین تیم های پانزدهم و سیزدهم است. افت نفت مسجد سلیمان هنوز قطعی نیست و شاید این هفته این تیم رسما راهی لیگ یک شود.

نگاهی داریم به مسابقات روز جمعه؛

صنعت نفت آبادان – ذوب آهن اصفهان; شرکت های نفتی برای بقا تلاش می کنند

بازیکنان نفتی از عبدالله ویسی به وجد آمده اند، تیمی که از 4 بازی 8 امتیازی دارد، یعنی دو برد و دو تساوی که آمار فوق العاده ای است. این روند خوب صنعت نفت را به بقا امیدوار کرده است. نفت و هواداران مهربانش امیدوارند با دو برد دیگر بقا را جشن بگیرند و مطمئناً انتظار دارند تیم مس کرمان در پی ناکامی های پیاپی دوباره امتیاز بگیرد. هواداران آبادانی هر چقدر هم برای این بازی انگیزه داشته باشند، در آن سوی زمین ذوب آهن، پیروزی در این دیدار ارزش حیاتی ندارد.

شاگردان مهدی تارتاری با 34 امتیاز در رده نهم جدول قهرمانی قرار دارند و در صورت پیروزی حضور خود را در این جدول قطعی می کنند اما شکست در نهایت باعث سقوط یک پله ای تیم دوم اصفهان می شود. تفاوت دو تیم در این دیدار انگیزه بازیکنان است. یکی برای بقا می جنگد و دیگری باید لیگ را تا آخر ادامه دهد! بازی رفت برای هر دو تیم جذاب و پر گل بود اما برنده نبود و هر دو تیم به تساوی 2-2 رضایت دادند.

مس رفسنجان – استقلال; فوتبالیست های خسته آبی مقابل تیمی با انگیزه

مس رفسنجان با دو برد متوالی 46 امتیازی شده و در رده پنجم جدول قهرمانی قرار دارد و شانس قرار گرفتن در رده چهارم لیگ برتر را دارد، بنابراین بازیکنان و کادرفنی این تیم مقابل استقلال انگیزه زیادی برای ماندن دارند. روز آخر در تعقیب تراکتورسازی مقام چهارمی.و شاید از این تیم عبور کنند و سهمیه احتمالی آسیا را کسب کنند. استقلال اما پس از توقف خانگی مقابل صنعت نفت آبادان از کورس قهرمانی خارج شد، اما روی کاغذ این تیم همچنان شانس قهرمانی را دارد و در صورت پیروزی در دو بازی بعدی و شکست پرسپولیس و سپاهان. ، آنها می توانند قهرمانی را کسب کنند که بسیار بعید است.

به همین دلیل بیژن طاهری سرپرست این تیم دوشنبه شب اعلام کرد که تمرکز استقلالی ها روی قهرمانی در جام حذفی است و دیگر به قهرمانی در لیگ برتر فکر نمی کنند. استقلال جایگاه سوم لیگ را تثبیت کرده و از جایگاه خود در جدول تکان نمی خورد. آبی ها در دو هفته اخیر 5 امتیاز کم کرده اند و باخت در دربی و تساوی مقابل نفت آبادان کار را سخت کرده است. سرمربی تیم ساپینتو از خستگی خود و بازیکنان بعد از بازی و اینکه آنها ماشینی نیستند صحبت کرد! اما مس رفسنجان در روزهای پایانی لیگ انگیزه مضاعفی پیدا کرده است.

گادوین منشا مهاجم خارجی مسی هفته گذشته سریع ترین گل تاریخ قهرمانی را به ثمر رساند و انگیزه بالایی برای این دیدار دارد. یاماگا بازیکن فرانسوی استقلال در این دیدار باز هم غایب خواهد بود که به دلیل مصدومیت کشور را ترک کرد و هنوز به ایران بازنگشته است. بازیکنی که به عنوان یکی از بهترین های فصل استقلال شناخته شد. بارور و بی حد و مرز.

اولین دیدار دو تیم در ورزشگاه آزادی بدون گل به پایان رسید و این دیدار شاید برنده ای نداشته باشد.

آلومینیوم اراک – نفت مسجد سلیمان; سقوط نفت؟

آلومینی اراک با 38 امتیاز در رده هفتم جدول قهرمانی قرار دارد و نگران سقوط و صعود نیست، در واقع بازیکنان و کادر فنی این تیم انتظار دارند که مسابقات این فصل هر چه زودتر به پایان برسد اما از سوی دیگر. کنار میدان نفت مسجد سلیمان قارنشین به دنبال پرتو امیدی هستند که شاید در لیگ برتر بماند.

اگر نفت در این دیدار پیروز نشود، سقوط آنها به لیگ یک قطعی و رسمی خواهد شد، بنابراین نفت مسجد سلیمان باید با جان و دل بازی کند و امیدوار باشد که نفت آبادان و مس کرمان هم ببازند! ابراهیم اشکش سرمربی تیم نفت پس از باخت هفته گذشته مقابل سپاهان ابراز خوش بینی کرد. آلومینیوم در اولین بازی دو تیم پیروز شده است.

هوادار تهران – فولاد خوزستان; نبرد استقلالی ها

هوادار در 4 بازی اخیر پیروز نشده و با دو باخت و دو تساوی با 31 امتیاز در رده دهم جدول فوتبال خوزستان قرار دارد اما پس از سه برد و یک تساوی مقابل ذوب آهن اصفهان مغلوب اصفهان شد و اکنون اینگونه است. با 38 امتیاز در رده هشتم جدول قرار دارد. دو تیم در میانه های جدول و در حاشیه امنیت هر دو مربی دارند. ساکت الهامی و علیرضا منصوریان البته منصوریان هم سرمربی استقلال بود. جدال دو تیم مشخصا برای بازیکنان، مربیان و مدیران مهم است اما تاثیری در جدول نخواهد داشت.اولین بازی دو تیم بدون گل به پایان رسید. پرسپولیسی ها حریف جام حذفی هستند و تمرکز این تیم دقیقا همان بازی نیمه نهایی است و بحث از محل برگزاری این دیدار از قبل شروع شده است!

دیتر انزلی – کرمان میانه; آیا کسی خداحافظی می کند؟

یکی از حساس ترین دیدارهای این فصل در انزلی برگزار می شود که بازنده آن می تواند به لیگ یک سقوط کند. هر چند مولان 5 امتیاز بیشتر از مسی دارد و با 26 امتیاز در رده سیزدهم قرار دارد اما باید برای آرامش امتیاز بگیرد. ملوان از 5 بازی سه شکست و دو تساوی دارد اما مس کرمان از 5 بازی تنها یک تساوی و 4 شکست متوالی دارد تا در آستانه سقوط قرار گیرد و در رده چهاردهم قرار گیرد. هر دو تیم در این فصل به لیگ برتر صعود کرده اند اما نتوانسته اند خوب تمرین کنند و نقطه قوت تیم های لیگ برتری باشند. اولین دیدار دو تیم بدون گل به پایان رسید.

هفته گذشته ملوان سریع ترین گل لیگ را به ثمر رساند و با نتیجه 4 بر صفر شکست خورد و به همین دلیل پژمان نوری مدیرعامل باشگاه با عذرخواهی از هواداران ملوان از آنها خواست در دو هفته اخیر تیم را حمایت کنند و از این تیم جدا نشوند. مازیار زارع و ملوان فقط بازیکن. در تمرین مس کرمان قبل از بازی استاندار کرمان با تراکتور برای روحیه دادن به این تیم حاضر شد اما مس در خانه با نتیجه 3 بر یک شکست خورد. برنده این دیدار بسیار در موقعیت امن خواهد بود، اما تساوی بیشتر به نفع ملوان است تا مسی.

سپاهان اصفهان – پیکان تهران; این تیم نصف و نیمه مقابل مدعی قهرمانی قرار دارد

وردپوشان اصفهان در تعقیب پرسپولیس هستند و امیدوارند گل گهرسیرجان مانع از حضور پرسپولیس در ورزشگاه آزادی شود تا با یک برد خانگی به صدر جدول بازگردد و شانس اول قهرمانی را داشته باشد. حتی پپیکانی هم شرایط خوبی ندارد. بازیکنان او قبل از بازی پرسپولیس اعتصاب کردند اما باز هم مقابل پرسپولیس ایستادند و در ضربات پنالتی شکست خوردند. در این مسابقه آنها مشکلات ریز و درشت زیادی دارند. ابراهیم صالحی، ساسان حسینی و بهروز نوروزی فرد در این دیدار 4 اخطاره و محروم شده اند. از سوی دیگر مجتبی حق دوست، امیرحسین غلامی و سامان فلاح نیز مصدوم هستند. در واقع جای مجتبی حسینی سرمربی پیکان در این دیدار بیش از هر زمان دیگری خالی است و این تیم با 13 بازیکن راهی اصفهان می شود تا احتمالاً سرنوشت قهرمانی را تغییر دهد.

سپاهانی که مقابل ملوانی غافلگیر شده بود و پیروزی را با تساوی عوض کرده بود، دیگر نمی خواهد گرفتار شود تا از همان دقیقه اول با تمام قوا به سمت دروازه پیکان حمله کند تا تا آخرین لحظه در مسیر قهرمانی بماند. روز شاگردان سپاهان پیکان یکی از سه باخت این فصل را به ثمر رسانده اند و مورایس نمی خواهد دوباره مقابل شاگردان جوان پیکان امتیاز از دست بدهد. از نظر تعداد بازیکنان و ستاره های باکیفیت، دو تیم اصلا قابل قیاس نیستند، اما پیکان می داند که اگر ببازند ممکن است خطر سقوط را داشته باشند.

تراکتور تبریز – نساجی مازندران; نبرد اسپانیا سرخ

نبرد مربیان اسپانیایی در تبریز دیدنی خواهد بود، هرچند پاکو خمز با چهره های سرخ و مشکی نتایج عالی کسب کرده و اکنون با 49 امتیاز در رده چهارم جدول قهرمانی قرار دارد، 4 برد و یک تساوی کسب کرده است اما نساجی مازندران نتایج بیشتری کسب کرده است. با تیم انرخوس اسپانیا بدتر از حمید مطهر است و اگر در دو بازی اخیرش پیروز شود نمی تواند بهتر از دهم لیگ شود. با این حال نساجی در نیمه نهایی جام حذفی حضور دارد و یکی از شانس های قهرمانی است. نساجی سرمربی اسپانیایی در لیگ برتر بردی ندیده و در دو دیدار بعدی و آخر قهرمانی به مصاف تراکتورسازی و پرسپولیس می رود. نساجی با مطهری با نتیجه دو بر صفر تراکتورسازی را شکست داد.

جدال تبریز و قائم شهر برای هر دو تیم بالا و پایین بسیار مهم است. نساجی باید از خطر سقوط فرار کند و تراکتور به آسیا برود پس نبرد اسپانیایی است!

پرسپولیس – گل غرسیجان; پالئوس در مقابل هارد راک

پرسپولیس تا قهرمانی لیگ دو بازی بزرگ دیگر دارد که اولین بازی مقابل تیم سابق امیر قلعه نویی است. دیداری که همین چند روز پیش در مرحله یک چهارم نهایی در ورزشگاه آزادی برگزار شد و قرمز و مشکی ها با برتری گل گهر به نیمه نهایی رسیدند، البته شاگردان سیرجانی در نیمه دوم عملکرد بهتری داشتند. آن مسابقه اگر گل گهر فردا به عنوان نیمه دوم بازی کند، پرسپولیس در ورزشگاه آزادی کار سختی خواهد داشت. این تیم مثل پیکانی نیست اما هر طور که بخواهید بازیکنان و ستاره های معروفی دارد. پرسپولیسی ها می دانند سنگ سختی زده اند و اگر از آن عبور کنند تقریبا قهرمانی شان قطعی می شود.

گل گهر پس از حضور امیر قلعه نویی در تیم ملی و جدایی وی از این تیم، برنده نشده است. سعید الهاوی هفته گذشته مورد انتقاد شدید هواداران گل گهر قرار گرفت و خواستار جدایی او شدند و این مربی مجبور شد از آنها عذرخواهی کند. شاید بهترین فرصت برای او برای جلب رضایت هواداران سیرجانی، پیروزی بر پرسپولیس مدعی باشد. پرسپولیس بازی رفت را دو بر صفر برد و حالا برای سومین بار به مصاف آبی های صحرایی ایران می رود. گل گهر با 45 امتیاز که به رده ششم جدول سقوط کرده است، با گرفتن امتیاز از پرسپولیس به دنبال نقش پررنگی در تعیین قهرمان لیگ است. پرسپولیس در این دیدار دوباره میلاد سرلک را در اختیار خواهد داشت.سرلک مقابل پیکان 4 اخطاره و محروم شد.

برنامه هفته بیست و نهم لیگ برتر

هفته بیست و نهم؛ به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره شهدای تیم فوتبال آزادی سمنان

جمعه 22 اردیبهشت
صنعت نفت آبادان – ذوب آهن اصفهان – ساعت 18:00 – ورزشگاه تختی آبادان
مس رفسنجان – استقلال – ساعت 18 – ورزشگاه شهدا مس رفسنجان
آلومینیوم اراک – نفت مسجد سلیمان – ساعت 18 – ورزشگاه امام خمینی (ره) اراک
هوادر تهران – فولاد خوزستان – ساعت 18 – ورزشگاه قوامین پاس شهدا تهران
ملوان بندرانزلی – مس کرمان – ساعت 18 – ورزشگاه تختی انزلی
سپاهان اصفهان – پیکان تهران – ساعت 18 – ورزشگاه نقش جهان اصفهان
تراکتور تبریز – نساجی مازندران – ساعت 18 – ورزشگاه یادگار امام تبریز
پرسپولیس – گلغر سیرجان – ساعت 18 – ورزشگاه آزادی تهران

انتهای پیام/


دیدگاهتان را بنویسید