هفته چهاردهم لیگ یک | مسابقه 6 امتیازی آزادی و برنز و کار راحت ملوانان


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، دیدارهای هفته چهاردهم لیگ دسته اول فوتبال روز چهارشنبه برگزار می شود. چهار هفته مانده به پایان نیم فصل، سه تیم ملوان، مس کرمان و استقلال خوزستان در کورس برتر قرار دارند و هر سه تیم سابقه حضور در لیگ برتر را در گذشته دارند. این هفته دیدار 6 امتیازی و حساس دو تیم مس و استقلال خوزستان در کرمان برگزار می شود. تساوی دو تیم به سود ملوان و شاید دیگر تیم های مدعی صعود و صعود به جدول است. مس کرمان 4 برد متوالی و آخرین شکست این تیم در هفته سوم رقابت ها مقابل سایپا دارد. مسی در بهترین شرایط خود قرار دارد اما استقلال خوزستان که در حال حاضر با 25 امتیاز و یک امتیاز کمتر از حریف خود فاصله دارد در رده سوم جدول قرار دارد آبی های اهوازی به هیچ وجه نمی خواهند گرفتار کورس رهبری شوند. هر دو تیم 17 گل زده اند و از تیم های هجومی و بهترین گلزنان لیگ محسوب می شوند.

ملوان بندرانزلی این هفته پیشتاز مسابقات است اما بازی سختی در پیش رو ندارد. بنابراین بعید است که آزادی ملاثانی حریف قدرتمندی برای ملوان باشد. ملوان با مازیار زارع تنها تیم بدون شکست لیگ دسته اول فوتبال بود و با نتایج عالی کار کرد. تنها مشکل ملوان این است که خیلی کم گل می زند. ملوان به اندازه ماشین سازی تبریز به اندازه تیم آخر جدول گل زده است! ملوان تنها 12 بار گل زد، اما در عوض قوی ترین خط دفاعی را داشت و بیش از 4 گل به ثمر نرساند. البته ملاثانی استقلال در این فصل تنها یک گل کمتر از ملوان زده است.

خیبر خرم آباد با 23 امتیاز در هفته های آتی چهارمین تیم جدول رده بندی است تا بار دیگر به جمع مدعیان برتر جدول برسد و حداقل یکی از سه تیم برتر جدول را پشت سر بگذارد. خیبر این هفته کار آسانی دارد. بازنده تیم های بحران زده رایکا و ماشین سازی تبریز در دو دیدار اخیر خود در این هفته به مصاف شاهین شهرداری بوشهر می روند که پیروز نشدند و بعد از ماشین سازی دومین خط دفاعی ضعیف لیگ را در اختیار دارند. پیروزی برای سومین بار متوالی نصیب خیبری ها نمی شود مگر اینکه اتفاق غیرمنتظره ای در این بازی رخ دهد.

خوشه طلایی تیم های 22 امتیازی و پنجمی لیگ این هفته به مصاف تیم تازه وارد لیگ یک می رود. شهرداری همدان مسابقات را طوفانی آغاز کرد و دو سه هفته ابتدایی را رهبری کرد اما اکنون با 16 امتیاز در رده دهم جدول لیگ قرار دارد. خوشه طلایی یکی از تیم های میزبان مدیریت باشگاه فوتبال کشورمان است که این هفته در تهران میزبان حریف خود نیز خواهد بود.

آرمان گهر میهمان شمس آذر قزوین است، آرمان گهر دیگر تیم کرمانی حاضر در لیگ یک است. کرمانی ها حضور فعالی در باشگاه فوتبال کشور دارند. در لیگ یک مس کرمان، مس شهربابک و آرمان گهر و در لیگ برتر نیز تیم های گل گهر سیرجان و مس رفسنجان حضور جالب توجهی در مسابقات دارند. مس شهربابک نیز در این هفته با تیم بحران زده رایکا بابل روبرو خواهد شد، تیمی که پس از جدایی موفقیت آمیز قربانی دچار حواشی متعددی شده است.

سایپا و ماشین سازی دو تیمی هستند که در این فصل به لیگ یک سقوط کرده اند. سایپا پانزدهم جدول است و ماشین سازی بدون برد است و با دو امتیاز آخرین تیم جدول است. اگر نارنجی‌پوشان می‌خواهند همان تیم محبوب گذشته باشند، باید تغییر بزرگی در نحوه بازی و پایان تیمشان ایجاد کنند.

برنامه هفته چهاردهم لیگ یک:

هارشنبه دی
شهرداری آستارا – قشقایی شیراز – ساعت 13:30 – ورزشگاه وحدت آستارا
شمس آذر قزوین – آرمان گوهر سیرجان – ساعت 14 – ورزشگاه سردار آزادگان قزوین
خوشه طلایی ساوه – شهرداری همدان – ساعت 14 – ورزشگاه شهدای قدس تهران
مس شهربابک – رایکا بابل – ساعت 14 – ورزشگاه شهید سلیمانی بابک
پارس جنوبی جم – توربین ویستا تهران – ساعت 14 – ورزشگاه مهدوی بوشهر
مس کرمان – استقلال خوزستان – ساعت 14 – ورزشگاه امام علی (ع) کرمان
استقلال ملاثانی – ملوان بندرانزلی – ساعت 14 – ورزشگاه تختی اهواز
خیبر خرم آباد – شاهین شهرداری بوشهر – ساعت 14 – ورزشگاه تختی خرم آباد
سایپا تهران – ماشین سازی تبریز – ساعت 14 – ورزشگاه پاس قوامین تهران

جدول لیگ یک:

1- ملوان 27 امتیاز

2- مس کرمان 26 امتیاز

3- استقلال خوزستان 25 امتیاز

4- خیبر خرم آباد 23 امتیاز

…………………

17- شهرک شاهین بوشهر 5 امتیاز

18- ماشین سازی تبریز 4 امتیاز

انتهای پیام/برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید