همایش بین‌المللی "مقاومت و جهان آینده" در قزوین برگزار می‌شود

– اخبار استانها –

سردار سرتیپ‌دوم پاسدار رستمعلی رفیعی آتانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین با بیان اینکه سلوک وحدت‌گرایی مهمترین ویژگی فرماندهی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بود، اظهار داشت: شهید سلیمانی در هیچ ‌نقطه‌ای چه در خارج و چه در داخل کشور از این اصل خارج نشد. حتی گلایه‌هایی که در این حوزه به برخی سیاسیون می‌کرد، از این جنس بود.

وی با بیان اینکه برای شهید سلیمانی افراد نه بلکه انقلاب اسلامی ایران مهم بود، اضافه کرد: بنابراین هر چه به تقویت انقلاب کمک می‌کرد، مورد حمایت و توجه حاج قاسم بود.

سردار رفیعی آتانی رابطه حسنه و دوستانه شهید سلیمانی با علمای اهل تسنن و شیعیان خارج از ایران را نشانه سلوک وحدت‌گرای حاج قاسم سلیمانی دانست و ادامه داد: همین سلوک باعث شد که در تشکیل محور مقاومت و جنگ با داعشی‌ها همه ظرفیت‌های دنیای اسلام توسط شهید سلیمانی پای کار آمد؛ در حالی که پیش از آن استفاده از این ظرفیت‌ها برای هیچ کس قابل تصور نبود.

وی تصریح کرد: با توجه در پیش بودن همایش بین‌المللی مقاومت و جهان آینده انتظار ما از برگزارکنندگان این است که این سلوک وحدت‌گرای شهید سلیمانی در قالب مصادیق واقعی و عملی به دانشجویان خارجی مقیم در ایران نشان داده شود. البته در این زمینه هم لازم نیست خیلی به خودمان زحمت بدهیم؛ چرا که شهید سلیمانی در این حوزه صحبت‌های زیادی دارد.

سردار رفیعی آتانی یادآور شد:‌ حاج قاسم در کنگره شهید عماد مغنیه همه مبانی فکری خودش در حوزه وحدت‌گرایی را توضیح می‌دهد و در دیدار با اهل تسنن این نگاه خود را توضیح می‌دهد. بنابراین این سخنرانی‌ها به عنوان یک ابزار مستند در دسترس ماست و باید در حوزه تفسیر این سخنرانی‌ها بیشتر کار کنیم.

حاج قاسم چگونه "سردار دل‌ها" شد؟تبیین ابعاد مختلف مکتب حاج قاسم سلیمانی باید مورد توجه قرار گیردروایت امام خامنه‌ای از حضور شگفت‌انگیز بسیج مردمی برای کمک به جبهه‌/ حاج قاسم چگونه «شهید سلیمانی» شد؟+فیلم

شهید سلیمانی آینه عملی حکمت مقام معظم رهبری است

فرمانده سپاه حضرت صاحب‌الامر(عج) با بیان اینکه رفتار شهید سلیمانی آینه عملی حکمت مقام معظم رهبری است، گفت: ارتباط بین رهبر معظم انقلاب به عنوان یک حکیم مسلمان و شهید قاسم سلیمانی به عنوان یک فرمانده میدان فقط یک ارتباط عاطفی ویژه نبود. بلکه حاج قاسم جلوه رفتاری کامل مکتبی بود که مقام معظم رهبری نظریه‌پرداز آن است.

سردار رفیعی آتانی افزود: البته حاج قاسم سلیمانی هم با صراحت می‌گوید که بعد از 40 سال ارتباط و مراوده با بزرگان جهان اسلام و علمای مختلف اهل تسنن و شیعه مقام معظم رهبری را یک حکیم کامل می‌داند. بنابراین باید بدانیم که جوهره اندیشه فرمانده میدان ما ریشه در تفکرات و نگاه رهبر انقلاب دارد که باید امروز سرلوحه رفتار و تفکر ما قرار بگیرد.

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید