همایش شعر «سرو پایدار» در نهاوند/ شعرخوانی شاعران برجسته به یاد «حاج‌قاسم»

استانها / همدان

http://fna.ir/5zf2s ۰ همایش شعر «سرو پایدار» در نهاوند/ شعرخوانی شاعران برجسته به یاد «حاج‌قاسم»

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاوند از برگزاری همایش شعر «سرو پایدار» در نهاوند خبر داد و گفت: این همایش همزمان با سالروز شهادت سردار سلیمانی با حضور شاعران برجسته استان و کشور برگزار می‌شود.

همایش شعر «سرو پایدار» در نهاوند/ شعرخوانی شاعران برجسته به یاد «حاج‌قاسم»

به گزارش خبرگزاری فارس از نهاوند، امیر بحیرایی بعد از ظهر امروز در نشست با خبرنگاران اظهار کرد: به مناسبت دهه بصیرت و سالروز شهادت سردار سلیمانی بیش از ۱۰ برنامه فرهنگی در سطح شهرستان برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه این برنامه‌ها با محوریت معرفی شخصیت شهیدسلیمانی و سالروز نهم دی‌ماه است که با همکاری انجمن‌های ادبی و فرهنگی اجرا می‌شود افزود: همایش شعر «سرو پایدار» همزمان با سالروز شهادت سردار یکی از برنامه‌هایی است که با حضور شاعران برجسته استان و کشور برگزار می‌شود که در این برنامه معاون فرهنگی وزارت ارشاد نیز سخنرانی خواهد کرد.

مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نهاوند برگزاری نمایشگاه هنرهای تجسمی، با موضوع وحدت، سردار سلیمانی و مقاومت در محل نمایشگاه دائمی را از دیگر برنامه‌ها دانست و افزود: کار فراخوان این نمایشگاه از یک ماه پیش آغاز شده که تا کنون آثار خوبی نیز ارسال شده است.

وی ادامه داد: رونمایی از دو کتاب تالیف نویسندگان نهاوندی، اجرای عمومی نمایش تئاتر با موضوع مقاومت و سردار سلیمانی، اهدا و توزیع 5 هزار جلد کتاب به مراکز فرهنگی، تجلیل از خانواده شهدای هنرمند، برگزاری مسابقات قرآنی و برگزاری مسابقه کتبی از وصیت نامه سردار سلیمانی از دیگر برنامه های ویژه دهه بصیرت و سالروز شهادت سردار سلیمانی است.

بحیرایی با بیان اینکه علاوه بر اجرای برنامه از سوی اداره ارشاد، برنامه‌های ویژه‌ای نیز در ۴۵ کانون فرهنگی مساجد شهرستان به اجرا درمی‌آید، معرفی فرهنگ حاج قاسم سلیمانی را یکی از رسالت‌های اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه ها عنوان کرد.

وی افزود: سردار سلیمانی که تربیت شده مکتب امام خمینی است از ویژگی‌ها و خصوصیت‌های ویژه‌ای برخوردار بود که باید به فرهنگ مردمی و جامعه تبدیل شود و در این زمینه رسانه‌ها و اصحاب فرهنگ و هنر دارای رسالت مهمی هستند.

مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نهاوند در پایان از نهم دی‌ماه به عنوان یکی از پدیده های مهم انقلاب اسلامی یاد کرد و گفت: در این روز مردم به فرمان رهبر لبیک گفتند و اعلام کردند تا پای جان با انقلاب ایستاده اند و این شعار را در عمل به اثبات رساندند.

انتهای پیام/ 3140/

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید سردار سلیمانی همایش شعر «سرو پایدار» در نهاوند شاعران برجسته این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده است

اخبار مرتبط

  • شعر مقاومت در نگاه شاعران

source

دیدگاهتان را بنویسید