همایش مدیران هیئت‌های محوری و برگزیده کشور در کرمان برگزار می‌شود

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، امیر اشرفی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان در خصوص برگزاری چهاردهمین همایش مدیران هیئت‌های محوری و برگزیده کشور در کرمان اظهار داشت: جامعه ایمانی مشعر از تعدادی از هیئت‌ها و مجموعه‌های مذهبی تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه کارهای هیئت اگر چه موثر است اما اینکه چندین مجموعه با هم یک جبهه را تشکیل داده و وارد عمل شود قطعاً تاثیرگذاری بیشتری دارد گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید بر تشکیل جبهه برای مقابله با جنگ نرم دشمن دارند.

دبیر جامعه ایمانی مشعر استان کرمان با اشاره به اینکه شهادت حاج قاسم هیئت‌های مذهبی استان را کنار هم آورد افزود: قبلاً در همه کارها معمولاً باید آرم هیئت‌ها گذاشته می‌شد اما در شهادت حاج قاسم همه بی نام و نشان کنار هم آمدند و به حاج قاسم تاسی کردند.

وی با بیان اینکه در شرایط کرونا که مراسم هیئت تعطیل شد، هیئت‌ها به خدمات اجتماعی به مردم روی آوردند ادامه داد: مشکلات محلات و خانواده‌های بی بضاعت شناسایی و برنامه حمایتی برای آنها پیش‌بینی شد.

اشرفی با اشاره به اینکه حدود یک سال و نیم است که 90 درصد فعالیت‌های هیئت‌های مذهبی زیرمجموعه جامعه ایمانی مشعر به خدمات اجتماعی به مردم روی آوردند گفت: در آخرین رزمایش کمک مؤمنانه هیئت‌های مذهبی استان، 3 هزار و 200 بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع شد.

وی با بیان اینکه حدود 160 نفر از اعضای هیئت‌های مذهبی استان در بیمارستان‌ها به کمک کادر درمان رفته و کار کردند افزود: تعدادی از خانواده‌ها نان‌آور خانه را به‌دلیل ابتلا به کرونا از دست داده بودند که تعدادی از آنها مورد حمایت هیئت‌ها قرار گرفتند.

دبیر جامعه ایمانی مشعر استان کرمان با اشاره به اینکه هر ساله قبل از ماه محرم و ایام فاطمیه همایش مدیران هیئت‌های محوری و برگزیده کشور در قم برگزار می‌شود گفت: چهاردهمین همایش این هیئت‌ها در کرمان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این همایش در روزهای پنجشنبه و جمعه یازدهم و دوازدهم آذرماه جاری برگزار می‌شود ادامه داد: حدود 350 نفر از مدیران هیئت‌های مذهبی سراسر کشور مهمان استان کرمان بوده و در این همایش شرکت می‌کنند.

دبیر جامعه ایمانی مشعر استان کرمان با اشاره به اینکه در این همایش نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان سخنرانی می‌کنند گفت: تعدادی از مداحان و سخنرانان کشوری نیز در این همایش برنامه دارند.

جامعه ایمانی مشعر از "صندوقچه روضه‌های خانگی" رونمایی کرداستاندار کرمان: برنامه‌های هفته "مقاومت" با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شوداستاندار کرمان: الگوسازی ویژگی‌های شهید سلیمانی نسلی در تراز انقلاب اسلامی تربیت می‌کند

وی بیان کرد: در این همایش کارگاه‌های تخصصی برای آموزش برگزاری هر چه بهتر برنامه‌های هیئت و تجربه گرفتن از فعالیت‌های هیئتی در سراسر کشور نیز برگزار می‌شود.

انتهای پیام/511/ی

source article

دیدگاهتان را بنویسید