همه افغان های ایران به صورت رایگان واکسینه می شوند – تابناک


به گزارش «تابناک»، بهرام عین‌الهی اخیراً در بیانیه‌ای تحریک‌آمیز ضمن محکومیت کشتار شیعیان در مسجد سهدوکان شهر مزارشریف و دانش‌آموزان مدرسه عبدالرحیم شهید کابل، افزود: ایجاد حوادث ناگوار مانند کشتار نمازگزاران. مسجد مزارشریف و دانش آموزان مظلوم مدرسه عبدالرحیم شهید کابل، قلب برادران و خواهران مسلمان را به ویژه در ماه مبارک رمضان به درد آورد.

وزارت صحت وقایع غم انگیز اخیر علیه مسلمانان به ویژه شیعیان را ابراز تاسف کرده و شورش های عمدی و عمدی دشمن را به شدت محکوم می کند و آماده هرگونه مراقبت صحی بشردوستانه برای مردم دوست و برادر افغانستان است.

عین‌الهی در این پیام تاکید کرد: وزارت بهداشت به تلاش‌های خود برای ارائه خدمات بهداشتی به شهروندان افغانستانی در چارچوب سیاست‌های کلی نظام اسلامی، ارزش‌های دینی و کرامت انسانی و مأموریت‌های سازمانی و بشردوستانه خود افتخار می‌کند. تعطیل است و از ابتدای کووید 19 مانند شهروندان ایرانی محدودیتی برای مراجعه و درمان این اتباع به مراکز درمانی سراسر ایران وجود ندارد. تعداد قابل توجهی از این بیماران به صورت رایگان یا با حداقل هزینه در مراکز درمانی و بیمارستان ها بستری شده اند و تمامی اتباع افغانستان از برنامه ملی واکسیناسیون رایگان جمهوری اسلامی ایران در برابر بیماری کووید 19 بهره مند شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید