همه طلاب باید در حوزه‌های علمیه اتحاد و نیت مشترک داشته باشند

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، حجت‌الاسلام سیدمهدی قریشی امشب در آیین تکریم و معارفه مدیر حوزه علمیه امام خامنه‌ای ارومیه اظهار داشت: بالاترین توفیق الهی طلاب این است که در مسیر خدمتگزاری معارف دینی در حوزه‌های علمیه گام برداشته و باید قدردان آن باشیم.

وی تصریح کرد: براساس روایات معصومین، تربیت طلاب و عالم دین یکی از بالاترین و مقدس‌ترین کارها نزد خداوند متعال است و بی‌شک مدیریت و استادی در حوزه‌های علمیه کار بسیار ارزشمندی است که باید قدر این توفیق الهی را دانست و در این مسیر همه تلاش خود را به کار بست.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: براساس روایتی از امام صادق(ص) خطاب به ابو بصیر اگر معلمی به شاگرد خود کار خیری را آموزش دهد و پس از آن شاگرد وی آن آموزه‌ها را به هر فردی منتقل کند معلم پس از مرگ نیز از ثواب آموزشی که داده است بهره‌مند خواهد شد.

رئیس ستاد اقامه نماز در تبریز: طلاب در سخنرانی‌های کوتاه چکیده احکام و تفسیر را به مردم بیاموزندامام‌جمعه اصفهان: تربیت طلاب ممتاز و با اخلاق هدف غایی حوزه استبسیج طلاب استان مرکزی 2هزار و 227 بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع کرد

وی خاطرنشان کرد: تربیت طلبه و گسترش آموزه‌های دینی بالاترین خیری است که یک انسان می‌تواند در دنیا انجام دهد بنابراین باید ارزش کار خود را دانست و شاکر خداوند بود.

وی تصریح کرد: طلاب باید در مسیر خدمت به معارف دینی مراقب وسوسه‌های شیطان و حسد بوده و تلاش کنند با وحدت و دوستی مسیر خدمت را برای یکدیگر هموار کنند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه تاکید کرد: همه طلاب باید تلاش کنند تا حوزه‌های علمیه هر چه بیشتر مسیر ارتقاء را طی کرده و همچنین اگر اتحاد و نیت مشترک نداشته باشند دچار مشکل می‌شوند.

انتهای پیام/7548/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید