همه می‌گویند حاج قاسم، حاج قاسم می‌گوید حاج احمد+فیلم

فرهنگ / حماسه و مقاومت

http://fna.ir/614e6 ۰ همه می‌گویند حاج قاسم، حاج قاسم می‌گوید حاج احمد+فیلم

همه می‌گویند: حاج قاسم و حاج قاسم می‌گوید: «حاج احمد». شهیدی که حاج قاسم ارادت ویژه‌ای به ایشان داشت و همیشه به او می‌گفت: الهی دورت بگردم . الهی درد و بلات بخوره تو سرم.

همه می‌گویند حاج قاسم، حاج قاسم می‌گوید حاج احمد+فیلم

به گزارش گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس،‌ سپهبد شهید قاسم سلیمانی در زمان حیاتش بیش از چند بار از ارادت ویژه‌‌اش به شهید کاظمی و فراق و دوری حاج احمد سخن گفته بود: وقتی احمد در جمع ما بود، تداعی همه زندگی‌مان را می‌کرد؛ هر چیزی که در زندگی به آن خوش بودیم. چهره باکری را در احمد می‌دیدیم، خرازی را در احمد می‌دیدیم. زین‌الدین را در احمد می‌دیدیم. همت را در احمد می‌دیدیم. خیلی از شهدا را ما در احمد خلاصه می‌دیدیم.

شما وقتی یک کسی یادگار همه یادگاری‌هایت است، یادگار همه دلبستگی‌هایت است، یادگار همه بهترین دوران عمرت است، این را از دست می‌دهی، این یک از دست دادن معمولی نیست. احمد با رفتن خودش، همه ما را آتش زد. خب. مدت‌ها از زمان جنگ گذشته بود، دلخوشی‌مان به هم بود، نه اینکه پشتوانه خاصی برای همدیگر باشیم، قوت قلب معنوی برای هم بودیم. در بیان کردن موضوعات، نصیحت کردن هم و سطوح مختلف دیگری با هم رودربایستی نداشتیم.

من همیشه به احمد می‌گفتم: «الهی دردت بخوره توی سرم». اصطلاح من بود نسبت به احمد. می‌گفتم: «دورت بگردم.» آن چه که مکنونات قلبی‌ام است، از خدا می‌خواهم، خدا هر چه سریع‌تر مرا به او ملحق بکند و خودم را مستحق این عنایت خدا می‌دانم و به او اگر بنویسم، این را خواهم نوشت: «مرا ببر. ما را تنها نگذار». این را خواهم گفت.

انتهای پیام/

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید قاسم سلیمانی مرد میدان احمد کاظمی این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده استsource

دیدگاهتان را بنویسید