هندبال قهرمانی زنان آسیا| پایان کار تیم ایران با کسب عنوان چهارمی و سهمیه جهانی

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت فدراسیون هندبال، تیم ملی هندبال بانوان ایران که برای نخستین بار به جمع چهار تیم برتر رقابت‌های هندبال قهرمانی زنان آسیا راه یافته و سهمیه رقابت‌های جهانی را به دست آورده است، ساعتی پیش در دیدار رده‌بندی این رقابت‌ها مقابل تیم قزاقستان به میدان رفت که در پایان شکست را پذیرا شد.

ملی‌پوشان کشورمان که همانند چند بازی قبل بدون داشتن مربیان خود روی نیمکت، به زمین مسابقه رفتند، این دیدار را بسیار خوب شروع کردند و در دقیقه 18 بازی با نتیجه 13 بر 11 از حریف پیش بودند، اما نیمه نخست را 15 بر 20 و در نهایت با نتیجه 33 بر 38 بازی را واگذار کردند و در رده چهارم این رقابت‌ها قرار گرفتند.

تیم ملی هندبال بانوان ایران برای نخستین بار با راهیابی به جمع چهار تیم برتر رقابت‌های هندبال قهرمانی زنان آسیا، سهمیه حضور در رقابت‌های قهرمانی اسپانیا را به دست آورده است. کسب سهمیه جهانی، راهیابی به جمع چهار تیم برتر و حضور در نیمه نهایی رقابت‌های آسیایی برای نخستین بار، بهترین عملکرد تیم ملی هندبال بانوان کشورمان تاکنون در میادین آسیایی است.

پیش از این دیدار اردن و سوریه برای رده هفتم و ازبکستان و هنگ‌کنگ برای جایگاه پنجم به زمین رفتند که در پایان اردن 22 بر 21 سوریه را شکست داد و هفتم شد و ازبکستان با شکست 28 بر 25 هنگ‌کنگ جایگاه پنجم این دوره از رقابت‌ها را به دست آورد.

از دقایقی دیگر هم در دیدار نهایی، ژاپن و کره جنوبی به مصاف هم می‌روند.

ملی‌پوشان کشورمان صبح فردا به ایران باز می‌گردند.

هندبال قهرمانی زنان آسیا| شکست ایران برابر کره‌جنوبی

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید