هند از آزادسازی نفت از ذخایر استراتژیک حمایت می کند – Shining


دفتر مطبوعاتی هند در بیانیه ای اعلام کرد که دولت در حال بررسی قطعی برق احتمالی در نتیجه تحولات ژئوپلیتیکی است و از آزادسازی نفت از ذخایر استراتژیک برای جبران نوسانات بازار و آرام کردن رشد قیمت حمایت می کند.

هند فضای ذخیره سازی حدود 39 میلیون بشکه نفت برای اهداف استراتژیک دارد که با توجه به مصرف سال 2019 معادل حدود 9 روز تقاضا است. این کشور حدود 85 درصد نفت مورد نیاز خود را از طریق واردات تامین می کند. هند پس از فروش هشت میلیون بشکه نفت در پالایشگاه های دولتی در سال گذشته، اکنون حدود 31 میلیون بشکه نفت در ذخایر استراتژیک خود دارد.

این کشور هنوز به طور کامل به وعده خود مبنی بر آزادسازی پنج میلیون بشکه نفت از ذخایر استراتژیک خود که با سایر کشورهای عمده مصرف کننده نفت با هماهنگی جو بایدن، رئیس جمهور این کشور توافق کرده بود، عمل نکرده است.

به گزارش بلومبرگ، دولت هند اعلام کرده است که آماده اتخاذ تدابیر مناسب برای تضمین تداوم عرضه با قیمت های ثابت است.

ژاپن و استرالیا همچنین توافق کرده‌اند که در صورت لزوم، در صورتی که عرضه جهانی نفت به دلیل خصومت‌ها در اوکراین مختل شود، نفت را با سایر اعضای آژانس بین‌المللی انرژی از ذخایر استراتژیک خود خارج کنند. آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) می‌گوید کشورهای عضو مایلند به صورت گروهی کار کنند تا از عرضه کافی نفت به بازارهای جهانی اطمینان حاصل کنند. اعضای آژانس بین‌المللی انرژی تا پایان سال 2021 در مجموع 4.1 میلیارد بشکه ذخایر نفتی داشتند که 1.5 میلیارد بشکه در ذخایر استراتژیک دولت‌های این سازمان بود.

دیدگاهتان را بنویسید