هنیه: عادی‌سازی خنجر مسمومی در پهلوی ملت فلسطین است

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از فلسطین الیوم، «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس گفت که این جنبش از آمادگی الجزایر برای میزبانی از نشست بین گروه‌های فلسطینی استقبال می‌کند.

وی گفت که حماس برای حضور در نشست الجزایر در هر زمانی که برگزار شود اعلام آمادگی کرده است و ما امیدواریم که کنفرانس فراگیر گروه‌های فلسطینی قبل از برگزاری نشست سران عرب در الجزایر برگزار شود.

رئیس دفتر سیاسی حماس گفت که در نشست الجزایر باید چگونگی بازسازی نهادهای فلسطین، توافق بر سر استراتژی مباره با رژیم صهیونیستی، اوضاع فلسطین و چالش‌های بی سابقه مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: باید اراده‌ای واقعی و تصمیمی جدی برای پایان یافتن اختلافات بین فلسطینیان وجود داشته باشد. باید بر سر برگزاری انتخابات پارلمانی و ریاستی و مجلس ملی و برنامه یکپارچه مبارزه با رژیم صهیونیستی به توافق برسیم.

هنیه ضمن قدردانی از مواضع «عبدالمجید تبون» رئیس‌جمهور الجزایر از مسئله فلسطین گفت: معتقدیم که عادی‌سازی، خنجر مسمومی در پهلوی ملت فلسطین و گذرگاهی است که از طریق آن، رژیم صهیونیستی در منطقه گسترش پیدا خواهد کرد.

رئیس دفتر سیاسی حماس در ادامه گفت: کسانی که گمان می‌کنند عادی سازی روابط با اسرائیل موجب تثبیت مشروعیت یا افزایش نفوذ آنها خواهد شد، در اشتباه هستند، زیرا عادی سازی فقط به نفع رژیم صهیونیستی است.

هنیه گفت: مقاومتی که گروه‌های فلسطینی و در رأس آنها جنبش حماس در پیش گرفته‌اند، پروژه‌ای است که منجر به آزادسازی نوار غزه و آزادی بیش از هزار اسیر زن و مرد فلسطینی شده است.

وی همچنین ادعای مجله انگلیسی «تایمز» درباره بروز اختلافات در درون جنبش حماس را تکذیب کرد و گفت: جنبش حماس جنبشی متحد و قوی است.

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید