هواشناسی نسبت به فعالیت سامانه همرفتی در سیستان و بلوچستان هشدار داد

– اخبار استانها –

محسن حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان با اشاره به صدور هشدار سطح زرد این اداره‌کل سیستان و بلوچستان اظهار داشت: از بعد از ظهر امروز سامانه همرفتی در استان فعال می‌شود که در پی آن احتمال سیلابی شدن موقتی و بالا آمدن آب رودخانه‌های فصلی وجود دارد.

مدیرکل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان افزود: بر اساس آخرین خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی پیش‌بینی می‌شود این سامانه نواحی مرکزی، شرقی و برخی مناطق غربی استان را فرا گیرد.

وی افزود: عمده مناطق تحت تأثیر سامانه در شهرستان‌های راسک، سرباز، قصرقند، نیکشهر، فنوج، مهرستان، دلگان، بمپور، جنوب ایرانشهر، سیب و سوران و سراوان قرار می‌گیرند.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: با توجه به ماهیت بارش‌های رگباری، احتمال سیلابی شدن موقتی مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی، برخورد صاعقه و وقع تندبادهای موقتی همراه با گرد و خاک وجود دارد.

حیدری گفت: توصیه می‌شود مردم مناطق تحت فعالیت سامانه در بازه زمانی فعالیت آن از قرارگیری در حریم روخانه‌های فصلی و صعود به ارتفاعات خودداری کنند. پیش‌بینی می‌شود این سامانه تا اواخر وقت جمعه پیش رو استان فعالیت کند.

مردم سیستان چشم‌انتظار تدبیر ویژه دولت/ طوفان و ریزگرد امان مردم را برید +فیلم

انتهای پیام/392/ ت

source article

دیدگاهتان را بنویسید