هوای کثیف اصفهان/ ادامه 13 ایستگاه پایش کیفیت هوا – خبرگزاری مهر از ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، شاخص میانگین ۲۴ ساعته کیفی هوای کلانشهر اصفهان که ساعت ۸ صبح روز شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه به پایان رسید، وضعیت ناسالم را برای اقشار آسیب پذیر در سه ایستگاه پایش فعال اداره کل محیط زیست نشان می دهد.

بر اساس داده های سامانه آنلاین کنترل کیفیت هوای سازمان محیط زیست (منطقه اصفهان)، شاخص هوا در ایستگاه پایش خیابان های احمدآباد این کلانشهر با شاخص 98 و خیابان رودکی با AQI 79 قابل قبول است. و خیابان پروین با AQI 135 بیانگر وضعیت نابسامان برای اقشار آسیب پذیر است.

شاخص آب و هوای امروز شهر سجزی AQI 69 در شرایط قابل قبول و 129 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس و برکت ثبت شد. ایستگاه پایش آلودگی به شهرهای مجاور اصفهان از جمله خمینی شهر، زرین شهر، شاهین شهر، نجف آباد، منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان کتز نیز متصل است.

11 ایستگاه پایش هوا در خیابان‌های فرشادی، انگلیسی‌بال، فیض، رهنان، شهید باهنر، بلوار کاوه، دانشگاه صنعتی، خیابان‌های کردآباد، ولدان، میرزا طاهر و سپاهانشهر تحت نظارت و کنترل شهرداری اصفهان و به‌عنوان مأمور کنترل کیفیت هوا هستند. معاون حمل و نقل و شهرداری اصفهان از بروز نقص فنی به خبرنگار مهر خبر داد. زیرا شبکه ارتباطی و اتصال ایستگاه های سنجش کیفیت هوا به سرور سیستم جدید تغییر یافته است، این مشکل در مدت زمان کوتاهی حل می شود و سیستم کنترل کیفیت هوا در سیستم کنترل کیفیت هوای اداره کل محیط زیست ادغام می شود. حفاظت. و شهرداری اصفهان.

اداره کل هواشناسی استان اصفهان نیز آسمانی صاف تا نیمه ابری و گاهی وزش باد شدید را برای اکثر مناطق به ویژه مرکز استان پیش بینی کرد.

شاخص کیفیت هوا از 0 تا 50 هوای پاک، 51 تا 100 هوای سالم، 101 تا 150 ناسالم برای گروه های حساس، 151 تا 200 ناسالم برای جامعه، 201 تا 300 بسیار ناسالم و 301 تا 500 خطرناک است.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای سنجش غلظت ترکیبات مختلف آلاینده در هوا مانند مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن، ازن و ذرات معلق (ذرات کمتر از 10 میکرومتر و ذرات کمتر از 2.5 میکرومتر) است و دارای مقادیر متفاوتی است. مجاز است. با واحدهای مختلف محدود می شود، به عددی بدون واحد تبدیل می شود و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید