هوا برای آمریکا مساعد نیست – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گاردین، «لیندسی گراهام، سناتور جمهوری خواه کارولینای جنوبی، جو بایدناو به شدت از رئیس جمهور آمریکا به دلیل عدم اعمال تحریم های مستقیم علیه ولادیمیر پوتین در واکنش به حمله او به اوکراین انتقاد کرد.

گراهام گفت: ما نباید از متحدان برای محاکمه پوتین و دوستانش اجازه بگیریم.

گراهام گفت: «ما باید قدرت خود را در برابر پوتین، جنایتکار جنگی، افزایش دهیم و از متحدانمان بخواهیم که به ما بپیوندند. وی افزود: وقتی نوبت به تحریم‌ها علیه پوتین می‌رسد، اگر همه کارهای ممکن را انجام ندهیم، زمان به نفع ما نیست و اکنون در حال تلف کردن زمان هستیم.

بایدن او ساعاتی قبل گفت که دولتش تحریم های مستقیم علیه پوتین را رد نمی کند، اما به سوالات خبرنگاران در مورد اینکه چرا اکنون پوتین را تحریم نمی کند، پاسخی نداد.

گراهام همچنین تاکید کرد که با اعضای کنگره در هر دو طرف همکاری خواهد کرد تا به سرعت قانونی را برای ارائه کمک های اضطراری اضافی به اوکراین در پاسخ به تهاجم روسیه به تصویب برساند.

گراهام گفت: نحوه برخورد ما با پوتین تعیین می کند که در سایر نقاط جهان مانند آسیا و خاورمیانه چه اتفاقی خواهد افتاد. ما باید هفته آینده این کار را در سنا انجام دهیم.

پس از نشست اضطراری G7 درباره اوکراین، «جو بایدنرئیس جمهور فهرستی از تحریم ها علیه روسیه را اعلام کرد و گفت: تحریم های جدید به اقتصاد روسیه آسیب می رساند و مسکو را از اقتصاد جهانی قطع می کند.

بایدن او گفت که تحریم های جدید “بهای بزرگی را بر اقتصاد روسیه تحمیل می کند و برای به حداکثر رساندن تاثیر بلندمدت آنها بر روسیه بهینه می شود”.

مطابق با بایدنهدف از این تحریم ها آسیب رساندن به بخش فناوری روسیه، از جمله قطع بیش از نیمی از واردات فناوری روسیه، و همچنین صنایع هوایی و نظامی روسیه است. با این حال، او قطع روابط روسیه با سیستم بانکی بین‌المللی سوئیفت را که از سوی برخی متحدان اروپایی پیشنهاد شده بود رد کرد و گفت که تحریم‌ها تأثیری برابر یا بیشتر خواهند داشت.

رئیس جمهور همچنین اعلام کرد که چهار بانک دیگر روسیه با دارایی های بیش از یک تریلیون دلار تحریم، دارایی های آنها در ایالات متحده مسدود می شود و مقامات روسیه و خانواده های آنها تحریم می شوند. وی گفت که تحریم ها علیه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه نیز روی میز است.

دیدگاهتان را بنویسید