هویت یکی از شهیدان گمنام مدفون در "بردخون" استان بوشهر شناسایی شد

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر بعداز ظهر امروز در جمع خبرنگاران از شناسایی هویت شهید گمنام تدفین شده در شهر بردخون از توابع شهرستان دیر، استان بوشهر خبر داد.

سرهنگ علیرضا غریبی اظهار داشت: این شهید گمنام تدفین شده در شهر بردخون، شخصی بنام رستم علی‌بابایی شهرکی از شهرکرد و متولد سال 1350 بوده که در 28 فروردین 1367 در سمت امدادگر و بهیار در سن 17 سالگی در منطقه فاو به فیض شهادت نائل آمد؛ برادر این شهید نیز در سال 1361 به شهادت رسیده است.

وی با بیان اینکه این شهید دومین شهید گمنام است که در استان بوشهر هویت او شناسایی شده است گفت: شهید بابایی در سال 1394 در شهر بردخون شهرستان دیر با حضور باشکوه مردم خونگرم جنوب خاکسپاری شد و اما اکنون پس از گذشت 33 سال باتوجه به آزمایش DNA هویت او شناسایی شده است.

شناسایی هویت 2 شهید گمنام، 9 سال پس از تدفینهویت 4 شهید گمنام مدفون در خراسان جنوبی مشخص شدچهارمین شهید گمنام باغ موزه دفاع مقدس تهران شناسایی شد

مردم غیور شهرستان دیر در کنار مسئولان بخش‌های گوناگون مناطق شهرستان امروز در پیشواز همگانی از روستاها و شهرهای مختلف به دیدار خانواده این شهید آمدند و بار دیگر با آرمان‌های شهدا تجدید بیعت کردند.

مردم هر روستا و منطقه از بخش بردخون شهرستان دیر با ایستگاه صلواتی به پیشواز خانواده شهید آمدند.

انتهای پیام/190/س

source article

دیدگاهتان را بنویسید