هیأت کمیسیون امنیت ملی با خانواده شهید «گانی بتدبیر» دیدار کردند


به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی شورای اسلامی، شهریار حیدری و مرتضی محمودوند و ملک فضلی رئیس مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان از خانه شورای اسلامی. دومین شهید ثابت قدم «علی غنی با تدبیر» 31 اردیبهشت. وی در این ماه در جریان درگیری با گروهک تروریستی و اشرار در هنگ مرزی سروان «مزه سر» به شهادت رسید، ضمن تسلیت و ابراز همدردی با خانواده، مقام شامخ این شهید والامقام را ارج نهاد.

شهریار حیدری به عنوان رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به رشادت های این شهید والامقام اشاره کرد و گفت: هیئت نماینده از سوی رئیس مجلس شورای اسلامی جناب آقای دکتر دکتر صائمی اعزام شد. کالیباف. پس از حادثه اخیر سراوان، مجلس باید برای بررسی وضعیت امنیتی مرز در آن استان به منطقه برود، دکتر قالیباف تاکید کرد: ضمن ابلاغ پیام تسلیت به خانواده شهدا و همرزمان شهدای مرزی، باید به دقت رصد و بررسی شود. موضوع.

وی با اشاره به بازدید روز گذشته از محل حادثه گفت: دشمن از تمام تجهیزات خود برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی ایران استفاده کرد و این گروهک ها با تمام تجهیزاتی که داشتند فرزندان ما را به خاک و خون کشیدند. متأسفانه در مرز صفر هنگ مرزی سراوان درگیری رخ داد و شهید «گانی بتدبیر» آگاهانه و با شجاعت به یاری همرزمانش جان باخت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: 5 نفر از مرزبانان در مقابل 45 نفر از اشرار و فتنه گران ایستادند و به درخواست تسلیم آنها پاسخی ندادند و وارد درگیری شدند و در جریان درگیری موفق شدند چند نفر را مجروح کنند. اما شورشیان از شرایط جغرافیایی منطقه استفاده کرده و از مرز به سوی پاکستان گریختند.

حیدری ضمن درود بر روح فرزندان شهید، سلامتی و علو درجات را برای بازماندگان خواستار شد و همچنین از سردار شجاعی از فرماندهی مرزبانی استان و تمامی مرزبانانی که شجاعانه از مرزهای کشور پاسداری می کنند قدردانی کرد.

رئیس کمیسیون سرحدات کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز با تجلیل و قدردانی با تدبیر با اهدای لوح از خانواده شهید مهماندار دوم علی غنی تقدیر و تشکر کرد.

انتهای پست/3139
این مقاله را به صفحه اول توصیه کنید

دیدگاهتان را بنویسید