هیچ ارباب رجوعی نباید از نحوه رسیدگی دادگستری استان مرکزی ناراضی باشد

– اخبار استانها –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از شازند، حجت‌الاسلام عبدالمهدی موسوی عصر امروز در جلسه تکریم و معارفه رئیس دادگستری شهرستان شازند، اظهار داشت: امروز آزادی، شرف، استقلال، عزت و عظمت ما مرهون ایثارگری، رادمردی، جانفشانی و بلندمرتبه بودن انسانیت شهدا، افتخار آفرینان 8 سال دفاع مقدس است.

وی افزود: دفاع مقدس تبلور بسیاری از آیات قرآن و نسخه آن خط سرخ قیام عاشورا و نهضت امام حسین(ع) بود به طوری که افرادی که در در زمان عاشورا سرشکسته شدند در دوران دفاع مقدس هم، چنین افرادی وجود داشتند و در عاشورا افرادی که با ضعف تئوری و اعتقادی دچار اشتباه محاسباتی شدند در انقلاب، دوران دفاع مقدس و نظام هم چنین افرادی وجود داشتند.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی ادامه داد: در عاشورا افرادی که از ولایت فاصله گرفتند سرانجام خوبی نداشتند بنابراین امروز هم آفت نظام این موضوع است و اگر کسی از این مشعل فاصله بگیرد سرانجام خوبی ندارد و مقام معظم رهبری در مسیر درست انقلاب برگرفته از منویات امام(ره) و محور کلمات شهدا بیانیه گام دوم را ترسیم کردند.

موسوی تصریح کرد: برخی افراد هنوز تصمیم دارند در دامان استکبار باشند و روحیه سازش و تسلیم رقم بزنند اما باید دید کسانی که با استکبار گفتند و خندیدند به کجا رسیدند که می‌توان به وضعیت اشرف غنی، قذافی و غیره اشاره کرد.

وی بیان کرد: یکی از دستاوردهای دوران دفاع مقدس رویش افراد بزرگی از جمله باکری ها، زین الدین ها، حسین فهمیده ها، سلیمانی ها و غیره است که عقاید خود را قوی و در کلاس امامین انقلاب مستحکم کرده بودند.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی ادامه داد: دفاع مقدس زمانی ارزشمند شد که با ولایت فقیه همراه بود و ما از هدایت ‌های حکیمانه و پشتیبانی ولایت فقیه بهره‌مند بودیم.

موسوی افزود: یکی از شئون ولایت و اجتهاد قضاوت است که اجرای عدالت و قضاوت کار بسیار سختی است و واژه‌ای به گستردگی عدل وجود ندارد بنابراین باید با تمام توان برای اجرای درست این مسئولیت مهم در جامعه تلاش کنیم.

وی بیان کرد: برنامه‌ها و اقدامات دستگاه قضایی استان مرکزی برگرفته از سند تحول قضایی است چرا که هدف ما این است که کسی از رفتار، گفتار و عملکرد ظاهری ما دلخوری نداشته باشد.

دادگستری نخست کشور انتخاب شد/ کسب رتبه برتر دادگستری استان هرمزگان در همه شاخصه‌های مهم قضایی‌ + فیلمرئیس کل دادگستری قزوین: استفاده از ظرفیت شورای حفظ حقوق بیت‌المال به معنی دورزدن قانون نیست

رئیس کل دادگستری استان مرکزی با اشاره به اینکه محور و مبنای حرکت دستگاه قضایی سند تحول قضایی است که در دوران آیت‌الله رئیسی ترسیم و در دوران حجت‌الاسلام اژه‌ای با تفکرات نو، دوران تعالی نام نهاده شده است، گفت: در استان مرکزی علی رغم کمبود نیروی انسانی تلاش‌های بسیاری شده به طوری که رشد مختومه سال 99 دادگستری استان مرکزی هزار و 739 درصد بود که 17 برابر بیشتر خدمت شد تا اطاله دادرسی کاهش یابد.

موسوی با اشاره به اینکه اولویت دادگستری باید تجلیل و تکریم از پیشکسوتان دوران دفاع مقدس و خانواده شهدا باشد و ساز و کار ارتباط مستقیم با آنها فراهم شود، گفت: باید با تلاش‌ نیروها و مجموعه دادگستری اعتماد مردم به نظام و دستگاه قضائی بیشتر شود که لازمه آن این است که مدیران شبانه روز در فضای مجازی و حضوری در خدمت مردم باشند.

وی بیان کرد: کسی که به دادگاه مراجعه می‌کند به سبب ناچاری و شرایط سخت است پس باید مراقب باشیم ناامید از مجموعه خارج شود، بلکه باید با سعه صدر و حفظ کرامت انسانی با او رفتار گردد.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی خاطرنشان کرد: 4مورد از 10 جرم شهرستان شازند در حوزه موادمخدر است که باید تمهیداتی در این زمینه اندیشیده شود و شهرستان برای افراد فعال در حوزه موادمخدر ناامن شود همچنین 3 جرم در زمینه جرائم علیه اشخاص توهین و تهدید و ایراد ضرب وجرح عمدی است که نشانگر پایین بودن آستانه صبر و تحمل مردم است، لذا این موضوع باید در کارگروه‌های مختلف آسیب‌شناسی شود.

موسوی با اشاره به اینکه استفاده از ظرفیت شورای فرهنگ عمومی برای مصالحه باید مورد توجه باشد، گفت: کنترل ورودی‌ها جزو سیاست‌های اصولی دستگاه قضائی است چراکه با کاهش ورودی ها بسیاری از مشکلات مردم و دستگاه قضائی برطرف می‌شود.

وی با اشاره معضل اطاله دادرسی در مجموعه عدلیه، گفت: چارت منابع انسانی در حوزه قضایی شازند در قسمت نیروهای قضایی 53 درصد و در اداری 43 درصد است و از طرفی تراکم ورودی بسیار بالا است به همین سبب نیروهای ما با انجام کار پر فشار و مضاعف فرسوده می شوند و در نتیجه اطاله دادرسی بوجود می‌آید.

اننهای پیام/713/س

source article

دیدگاهتان را بنویسید