واحد واکسیناسیون سیار برای حضور در روستاها و کارخانه‌های استان فارس راه‌اندازی می‌شود

– اخبار استانها –

حسین صمصام در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، با یادآوری اینکه از ابتدای همه‌گیری کرونا، بسیج و سپاه مثل همیشه به میدان آمدند و در کنار مدافعان سلامت و مردم برای قطع زنجیره انتقال این بیماری فعالیت‌های مختلفی را انجام دادند اظهار داشت: در اواخر آبان 1399 سازمان بسیج جامعه پزشکی طرحی را با نام مبارک شهید سلیمانی و با هدف بیماریابی و قطع زنجیره انتقال، غربالگری، نظارت بر دستورالعمل‌های بهداشتی و حمایت از خانواده‌های درگیر ارائه کرد که به گفته مسئولان وزارت بهداشت اجرای آن در سراسر کشور سبب کاهش آمار مبتلایان شده است.

به گفته وی اجرای طرح شهید سلیمانی در استان فارس با مشارکت بیش از 10 هزار نفر از بسیجیان با قوت در حال اجرا است و در حال حاضر در گام پنجم طرح شهید سلیمانی با محوریت سرعت بخشیدن به روند واکسیناسیون آحاد مردم هستیم و بر اساس این تفاهم‌نامه بین سازمان بسیج و وزارت بهداشت، سپاه و بسیج همه امکانات خود اعم از مکانی، موتوری و نیروی انسانی را به میدان آورده‌ایم.

اختلال در ثبت واکسن کرونا در مراکز واکسیناسیوناستاندار کرمان: تمام کارمندان باید واکسن کرونا تزریق کنند2 میلیون و 100 هزار دُز واکسن کرونا در استان خراسان رضوی تا امروز تزریق شده است / بستری 435 بیمار بدحال کرونایی در مراکز درمانی

مسئول بسیج جامعه پزشکی سپاه فجر گفت: در استان فارس از تعداد 68 مرکز تجمیعی واکسیناسیون 33 مرکز به صورت مشترک توسط بسیج و دانشگاه علوم پزشکی اداره می‌شود و پنج مرکز هم به صورت مستقل و تخصصی توسط سپاه و بسیج با رعایت استانداردها و تحت نظارت دانشگاه اداره می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به نیاز شهر شیراز و دغدغه فرمانده سپاه فجر از چهارم شهریور 1400 حسینیه عاشقان ثارالله سپاه فجر که یکی از مکان‌های شناخته شده و در دسترس برای مردم شیراز است، تبدیل به بزرگترین و مجهزترین مرکز تجمیعی واکسیناسیون استان فارس شد که تا هر زمان که نیاز باشد این مرکز به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

صمصام با بیان اینکه همه نیروهای مستقر در این مرکز از بسیجیان سازمان بسیج جامعه پزشکی و سپاه ناحیه ثارالله هستند، تصریح کرد: در این مرکز انتخاب نوع واکسن بر اساس درخواست مردم است که خوشبختانه علی‌رغم تبلیغات دشمن بر علیه واکسن تولید داخل، استقبال خوبی از واکسن کو ایران برکت شده است.

مسئول بسیج جامعه پزشکی سپاه فجر با یادآوری اینکه روزانه بین 8 تا 13 هزار دز واکسن در این مرکز تزریق می‌شود، تصریح کرد: تا این لحظه در استان فارس حدود 57 درصد از افراد بالای 18 سال دز اول و 23 درصد هم هر دو دز واکسن را از تزریق کرده‌اند.

وی تصریح کرد: سازمان بسیج جامعه پزشکی فارس، واحد واکسیناسیون سیار را با هدف حضور در مناطق محروم و همچنین حضور در کارخانجات جهت حمایت از تولید از امروز شنبه 27 شهریور راه‌اندازی می‌کند.

انتهای پیام/424/ح

source article

دیدگاهتان را بنویسید