واردات "روغن زیتون تقلبی" تیشه به ریشه تولیدکنندگان طارمی می‌زند

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان ، طبق آمار‌ها بیش از 90 هزار هکتار از اراضی سطح کشور به کشت درخت زیتون اختصاص دارد و سالانه قریب به 150 هزار تن برداشت زیتون از سطح باغات انجام می‌گیرد، در این بین شهرستان طارم استان زنجان نیز با تولید 35 درصد از کل زیتون کشور سهم بسزایی در این امر دارد و سالانه قریب به 45 هزار تن برداشت این محصول از سطح این شهرستان انجام می‌شود و آمار‌ها نیز نشان می‌دهد 50 درصد زیتون تولیدی در طارم جهت استحصال روغن مورد استفاده قرار می‌گیرد تا علاوه بر نیاز استان بتواند نیاز کشور را نیز تامین کند.

اما این محصول بکر تولیدی طارم همواره با ناملایمی‌هایی مواجه است و در سال‌های گذشته واردات زیتون از یک سو و روغن زیتون از سویی دیگر عرصه را برای تولید‌کنندگان این محصول تنگ کرده است و شرایط دشواری را برای آنان رقم زده است چرا که محصول تولیدی با بهترین کیفیت حتی به قیمت‌های بسیار پایین‌تری نسبت به محصولات وارداتی مشابه به فروش می‌رسد.

در صورتی که اگر از واردات محصولات تقلبی ممانعت به عمل آید کشور می‌تواند در آینده‌ای نزدیک به عنوان صادر کننده روغن زیتون در دنیا مطرح شود اما این موضوعی است که همواره نادیده گرفته می‌شود و این ظرفیت در کشور و شهرستان طارم نیز همچنان مغفول مانده است و استفاده از این دارایی ارزشمند نیازمند توجه جدی مسئولان امر کشوری و استانی است‌.

در این راستا مهدی عباسی، رئیس شورای ملی زیتون در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: واردات روغن زیتون همواره به کشور انجام می‌شود و ما مخالف واردات نیستیم اما کیفیت این محصولات باید بر اساس استاندارد‌های 1446 باشد و مطابق با استاندارد شورای جهانی زیتون که IOC نیز به آن تاکید دارد اما متاسفانه محصول وارد شده علاوه بر عدم استاندارد بودن، با نام بکر یا ویرجینگ وارد شده در حالی که خود محموله کلا پومیس است.

وی افزود: واردات روغن زیتون بی‌کیفیت به کشور، تولید این محصول را با مشکلات عدیده‌ای مواجه کرده و سطح تولید را کاهش داده است.

روایتی از کارآفرینیِ بانوی زنجانی با 15میلیون تومان سرمایه اولیه/ "احداث گلخانه زیر یک‌هزار متر دیگر صرفه اقتصادی ندارد"آفت دلالی بلای جان معیشت گوجه‌فرنگی‌کاران زنجانی شده استطرح جهش تولید در دیمزار‌‌های استان زنجان اجرا می‌شود

رئیس شورای ملی زیتون با ابراز تاسف از اینکه تولید روغن زیتون در کشور به طور چشمگیری کاهش یافته است، گفت: در طول سال‌های گذشته میزان تولید روغن زیتون در سطح کشور بالاتر از 4 هزار تن بود اما در حال حاضر به کم‌تر از این مقدار رسیده است.

وی با بیان اینکه بیشتر بهره‌برداران و تولید کنندگان زیتون در حال فرآوری محصول به شکل کنسروی هستند، عنوان کرد: اگر شرایط با همین روال ادامه داشته باشد دیگر نمی‌توان امیدی به تولید روغن زیتون داخلی داشت و در طول چند سال کوتاه پیشرو تولید روغن زیتون به حداقل میزان خود خواهد رسید.

عباسی با تاکید بر اینکه یکی از وظایفی که مسئولان و مدیران دارند حمایت حداکثری و همه‌جانبه از تولید‌کنندگان است، بیان کرد: متاسفانه علی‌رغم عدم حمایت از تولید کننده با واردات روغن زیتون تقلبی و بی‌کیفیت تولید کنندگان داخلی بیش از هر زمان دیگری دچار مشکل هستند.

این مسئول با ابراز تاسف از واردات بی‌رویه روغن زیتون به داخل کشور گفت: متاسفانه اکثر واردکنندگان منافع را در واردات روغن زیتون می‌دانند و سعی می‌کنند نشان دهند که کشور با کمبود روغن زیتون مواجه است و اقدام به واردات بی‌برنامه آن می‌کنند.

رئیس شورای ملی زیتون در ادامه با بیان اینکه بیشترین میزان تولید زیتون کشور از سطح باغات شهرستان طارم زنجان برداشت می‌شود، عنوان کرد: میزان برداشت سالانه این محصول قریب به 40 هزار تن می‌رسد با این وجود بیش از 50 درصد از زیتون تولیدی شهرستان طارم به شکل کنسرو شده و کمتر از نیمی دیگر برای استحصال روغن زیتون مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با تمام آن‌چه که گفته شد، واردات روغن زیتون از مهم‌ترین معضلاتی است که این محصول و تولید‌کنندگان آن را درگیر خود کرده است و به شدت در حال ضربه‌زدن به تولید داخلی است و متاسفانه در حالی روغن زیتون به کشور وارد می‌شود که خود ایران به عنوان یکی از بزرگترین تولید‌کنندگان این محصول در جهان مطرح بوده و از لحاظ تولید زیتون و روغن زیتون منبعی غنی است‌.

انتهای پیام/س

source article

دیدگاهتان را بنویسید