واردات مشروبات الکلی در مشهد، قم و شیراز – تابناک


به گزارش تابناک به نقل از رسا، حجت الاسلام خان محمدی گفت: برای حمایت از سرداران معروف فعالیت هایی انجام شده است به همین دلیل پیشنهاد تشکیل شعب دادگستری برای مشاهیر را داده ایم.

حجت الاسلام سید علی خان محمدی سخنگوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر در بازدید از ساختمان مرکزی خبرگزاری رسا گفت: بگیرید.

وی ادامه داد: فضای مطالبه گری در کشور ایجاد شده است و اگر پرچم مطالبه گری از سوی دلسوزان انقلاب برداشته نشود، عوامل مختلفی به دنبال آن خواهند بود؛ در حالی که این فضای مطالبه گری در کشور به وجود آمده است. ابتدایی ترین رویکردهای خبرگزاری رسا و سایر رسانه های انقلابی می تواند مطالبه گر باشد.

سخنگوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: شبکه های معاند آموزش های حرفه ای مبارزه با امر به معروف و نهی از منکر را تهیه و توزیع کرده اند. افرادی که در شبکه های معاند فیلمی را به فضای مجازی می فرستند باید بدانند که این یک جرم است و رسانه ها می توانند به آنها یادآوری کنند.

وی افزود: برخی خطبه ها انتقاداتی را به ستاد وارد کرده اند که مورد استقبال ستاد معروف قرار گرفته است، اما فردی که برنامه های ستاد را ندیده و از اقداماتی که در رسانه ها موجود نیست آگاه نیست، نمی تواند دقت. منتقدان؛ با اتاق اصناف برای تولید و توزیع پوشاک نامتعارف که اصناف می گویند توزیع کننده هستند، جلسه داشتیم.

حجت الاسلام خان محمدی با بیان اینکه یا باید بحث حجاب را به کلی کنار گذاشت یا به طور جدی برنامه ریزی کرد، گفت: من خیلی صحبت کرده ام اما هر بار که درباره حجاب صحبت کرده ام توپخانه شبکه های بیگانه بازتاب داشته است. و ما عملیات کردیم، اما کارهایی مانند گشت زنی در مدیران انجام داده ایم که توسط بیگانگان منعکس نشده است.

وی با اشاره به مقوله گشت ارشاد رهبری گفت: 40 مورد هدایت گشت در دست ستاد بوده است که منجر به تعقیب و دستگیری متخلفان شده است و پیگیر گزارش های مردمی هستیم. در همین راستا؛ «پیشنهاد تشکیل شعب ویژه امر معروف در قوه قضائیه را برای پیگیری تخصصی پرونده امر معروف و در راستای حمایت از امر معروف ارائه کرده ایم.

سخنگوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: تشکل های مردمی که در امر امر به معروف و نهی از منکر فعالیت می کنند و از ستاد مجوز می گیرند، در صورت برخورد با مشکل ممکن است ستاد از حمایت قضایی برخوردار شود. دوره های آموزشی کارکنان با حضور بیش از 20000 نفر برگزار شد که بسیاری از آنها تحصیل کرده بودند.

وی گفت: برخی از آسیب های اجتماعی مانند تجمل گرایی و اشرافی گری توسط رادیو و تلویزیون و رسانه های تصویری منتشر می شود، به عنوان مثال فیلم های شبکه نمایش خانگی دارای مجوز از ساترا و ارشاد هستند؛ ما به وبلاگ نویسانی که دوربین های مخفی ضبط می کردند و همچنین کسانی که صفحه نمایش بزرگ داشتند هشدار دادیم. در صورت بروز ناهنجاری؛ یکی از برندگان معروف آگهی غیرعادی داشت که ستاد به آن اشاره کرد.

حجت‌الاسلام خان محمدی گفت: با 60 درصد کارخانه‌های تولید الکل 100 درصد نیاز جامعه تامین می‌شود، چرا باید کارخانه‌های جدید احداث شود و به نظر می‌رسد بخشی از این محصولات برای مصارف غذایی مصرف شود. نوشیدنی های الکی به صورت مستقیم به مشهد، قم و شیراز وارد می شود که نشان از برنامه ریزی فرهنگی برای این شهرها دارد.

وی در پایان تاکید کرد: کارگروه های ستاد تنها به حجاب محدود نمی شود، بلکه مقوله محیط زیست نیز یکی از کارگروه های جدی ستادی است. نمی شود مامور در وسط پارک تهران به زن حجاب نشان دهد اما کارمند دادگستری در محل کار حجاب مناسبی نداشته باشد. برای پوشش و حجاب در خود ادارات طرح هشداری ایجاد کرده ایم و سعی کرده ام نقش دولت را در آسیب ها تاکید کنم.

دیدگاهتان را بنویسید