واریز بسته حمایتی اصحاب فرهنگ و رسانه به حساب هنرکارت اعضای صندوق هنر

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ پیرو اعلام قبلی سید مجید پوراحمدی, مدیر عامل صندوق اعتباری هنر، مبلغ این واریزی برای هنرمندان دارای نشان درجه یک عضو صندوق 3 میلیون تومان و برای سایر اعضا یک میلیون است که به حساب متصل به هنرکارت اعضا واریز شد.

بر این اساس، تمامی اعضای تائید شده صندوق اعتباری هنر که دارای حساب هنرکارت هستند مشمول دریافت این کمک هزینه به مناسبت شب یلدا هستند.

همچنین متقاضیان جدید که از دی ماه سال 1399 تا 15 دی 1400 نسبت به تکمیل مراحل ثبت‌نام در سایت صندوق اقدام و پس از بررسی مدارک کد عضویت دریافت کنند نیز از این بسته حمایتی برخوردار خواهند شد.اعضای جدید پس از دریافت کد عضویت تا 30 دی 1400 فرصت دارند در سامانه هنرکارت ثبت نام نمایند.صندوق اعتباری هنر در ایام همه‌گیری کرونا حمایت از اعضای تحت پوشش را اولویت نخست قرار داد. براین اساس با ارائه تسهیلات و ارائه بسته‌های حمایتی تلاش کرده تا اندکی از خسارت‌های وارده به حوزه فرهنگ و هنر را جبران کند. بسته حمایتی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه در دو بخش بلاعوض و تسهیلات تعریف شده است.

این تسهیلات در بخش بلاعوض شامل پرداخت و واریز یک میلیون تومان به مناسبت شب یلدا، یک و نیم میلیون به عنوان عیدی و یک میلیون و یکصد هزار تومان به مناسبت میلاد با سعادت امام حسن مجتبی (ع) در اردیبهشت سال آتی اجرایی خواهد شد همچنین بسته حمایتی هنرمندان دارای نشان درجه یک در نخستین مرحله به مبلغ 3 میلیون تومان است که امروز به حساب هنرکارت این عزیزان واریز شد؛ مبلغ 5 میلیون تومان نیز به عنوان عیدی در شب عید نوروز و 4 میلیون تومان نیز به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی(ع) در تاریخ اول اردیبهشت ماه سال 1401 به این عزیزان تقدیم خواهد شد.

بخش دوم بسته حمایتی به تسهیلات بدون بهره در طرح‌های مختلف «یادمان»، «شمیم» و «جوانه» اختصاص دارد. در طرح یادمان تسهیلات ضروری و معیشتی (بدون بهره با کارمزد 2 درصد) به اعضای واجد شرایط به میزان 8 تا 15 میلیون تومان با دو سفته بانکی پرداخت خواهد شد؛ در طرح شمیم و جوانه پرداخت 30 میلیون وام (بدون بهره با کارمزد 2 درصد) همراه با 5 میلیون بلاعوض به اعضایی که از مهر سال جاری تا پایان اسفند ماه 1401 ازدواج کنند یا صاحب فرزند شوند اعطا خواهد شد.

جزئیات بسته حمایتی هنرمندان و اصحاب رسانه اعلام شد

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید