واشنگتن: در همه مراحل مذاکرات وین با اسرائیل در تماس بوده‌ایم

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، ند پرایس سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز دوشنبه در یک نشست خبری اعلام کرد که دولت متبوعش قبل و بعد از هر دور از مذاکرات احیای برجام در وین و گاهی در طول مذاکرات، با رژیم صهیونیستی در تماس بوده و مقامات این رژیم را در جریان آخرین تحولات مربوط به مذاکرات وین قرار داده است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در این خصوص اظهار داشت: «ما در رابطه با برنامه هسته‌ای ایران و مذاکرات وین به‌صورت دائم با دوستان اسرائیلی خود در تماس بوده‌ایم و این تماس‌ها ادامه دارد.»

وی ادامه داد: «رابرت مالی [نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران] هفته گذشته در اسرائیل بود و دیدارهای فوق‌العاده‌ای با آنها داشت. او با مقامات اسرائیلی ازجمله مقامات ارشد اطلاعاتی رایزنی کرد.«

ند پرایس خاطرنشان کرد: «البته کاری که رابرت مالی در اسرائیل انجام داد، جدید و منحصربه‌ فرد نبود؛ ما همواره قبل و بعد از هر دور از مذاکرات وین و گاهی در طول مذاکرات، با دوستان اسرائیلی‌مان در تماس بودیم.»

وی در ادامه با تکرار ادعاهای بی‌اساسی که بارها از سوی مقامات غربی و صهیونیستی علیه برنامه هسته‌ای ایران مطرح شده است، اظهار داشت: «ایالات متحده و اسرائیل در این خصوص اهداف مشترکی دارند. هدف ما این است که به‌طور دائم و قابل راستی‌آزمایی از دسترسی ایران ایران به سلاح‌های هسته‌ای جلوگیری شود. ما معقدیم که دیپلماسی و همکاری با شرکایمان از جمله اسرائیل، بهترین مسیر برای تحقق این هدف است.»

فرستاده آمریکا در امور ایران: نظرات اسرائیلی‌ها را درک می‌کنمرایزنی مقام‌های امنیتی آمریکا و اسرائیل درباره ایرانارتش آمریکا و رژیم جعلی اسرائیل از قدرت ایران می‌لرزندتوافق آمریکا و رژیم صهیونیستی برای تشکیل کارگروه ضد ایرانی

انتهای پیام/.

source article

دیدگاهتان را بنویسید