واقعیت تصویر" پوشاندن لباس بر تن دهقان فداکار" چیست؟

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در بررسی که از کتاب فارسی دانش‌آموزان پایه سوم دبستان انجام دادیم، مشخص شد که درس "فداکاران" به شرح ایثار دهقان فداکار برای نجات جان مسافران اشاره می‌کند و تصویری که براساس آن بر تن ریزعلی خواجوی (دهقان فداکار) لباس پوشانده شده است مربوط به کتاب‌ چاپ امسال نیست و از سال 88 این تصویر در کتاب فارسی وجود دارد.

پیش از این و در سال 97، ماجرای پوشاندن لباس بر تن دهقان فداکار یکبار دیگر خبرساز و با حاشیه‌هایی همراه شده بود.

در همان ایام ممسئولان سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی دراینباره توضیح داده و اعلام کردند: باید به حقیقت موضوع و اصل ماجرا دقت کنیم. مصاحبه‌ای از آقای ازبرعلی خواجوی در سال 78 وجود دارد که گفته‌اند من در آن شب کت بر تن داشتم و حین آن اتفاق کت خود را آتش زدم. دهقان فداکار، در آن شب فقط کت خود خود را آتش زد. این نقاشی با حقیقت منافاتی ندارد. واقعیت موضوع این است که ایشان بعد از آتش زدن کت خود، لباس بر تن داشته‌اند.

این نقاشی مربوط به سال‌های پیش است و تغییری در آن صورت نگرفته است. متاسفانه برخی از رسانه‌ها به این موضوع دامن زده‌اند که نقاشی درس "دهقان فداکار" امسال تغییر یافته است. این در حالی است که این نقاشی سالهاست که به این صورت در کتاب‌ فارسی چاپ می‌شود. از 1388 تا به امروز این نقاشی به همین صورت چاپ می‌شود.

2 ماه از سال تحصیلی گذشت؛ چرا کتاب درسی به دست دانش‌آموزان نرسید؟سفارش تک جلدی کتاب‌های درسی از 3 آبانچگونه از QRکد کتاب‌های درسی استفاده کنیم؟دلایل عدم توزیع کتاب درسی برخی دانش‌آموزان/ اعلام شماره تماس برای پیگیری مشکلات

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید