واکنش الجزایر به سفر وزیر خارجه امارات به سوریه

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «رمطان لعمامره» وزیر امور خارجه الجزایر خواستار بازگشت سوریه به اتحادیه عرب شد.

به گزارش روسیاالیوم، لعماره گفت که صندلی اتحادیه سوریه در اتحادیه عرب باید بدون دخالت خارجی در سیاست‌های دمشق به این کشور بازگردد.

وزیر خارجه الجزایر گفت: ما هیچ وقت موافق تعلیق عضویت سوریه در اتحادیه عرب نبودیم و لغو عضویت سوریه در اتحادیه عرب راه حل نیست.

وی ضمن تبریک سفر «عبدالله بن زاید» وزیر خارجه امارات به سوریه گفت: امیدواریم این سفر به از بین بردن موانع بین سوریه و سایر کشورهای عربی کمک کند تا اهداف اتحادیه عرب بار دیگر محقق شود.

الجزایر در ماه مارس آینده میزبان نشست سران اتحادیه عرب است.

عبدالله بن زاید وزیر خارجه امارات نزدیک به دو سال بعد از بازگشایی سفارت کشورش در پایتخت سوریه اولین سفر رسمی خود را از سال 2011 به دمشق انجام داد و البته این سفر بعد از سلسله نشست و تماس‌هایی که میان مقامات دو کشور به وجود آمد صورت گرفت، مهمترین آنها دیدار «سهیل المزروعی» وزیر انرژی امارات با «بسام طعمه» وزیر نفت سوریه بود. پیش از این نیز یک گفتگوی تلفنی میان «محمد بن زاید» ولیعهد ابوظبی و بشار اسد برقرار شد.

ناظران معتقدند که سفر وزیر خارجه امارات به سوریه به‌معنای شکستن انزوای سوریه و محاصره‌ای است که کشورهای عربی ضد آن تحمیل کرده بودند و احتمالاً مقدمه بازگشت این کشور به اتحادیه عرب باشد و همچنین حامل چندین پیام است. شاید یکی از مهمترین پیام‌های این سفر شکست سیاست‌های آمریکا در قبال دمشق باشد؛ جایی که «جو بایدن» رئیس جمهور ایالات متحده مجبور شد بگوید که «سازشکاران (با رژیم صهیونیستی) را همراه با دمشق طبق قانون سزار، مجازات نمی‌کند.»،

اخبار غیررسمی از سفر یکی از مقامات بلندپایه امارات به سوریهجزئیات دیدار وزیر خارجه امارات با بشار اسد

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید